www.innovativepharms.com antibiotics online, buy lantus insulin

GREEN BEACH FESTIVAL

ТАКСИРАТ 20 ви претставува: „Вечер на гломазна поезија“ на неповторливиот РАМБО АМАДЕУС ТАКСИРАТ 20 ви претставува: „Вечер на гломазна поезија“ на неповторливиот РАМБО АМАДЕУС

20/08/2018

Годинава во рамки на 20-тиот ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ, еден од најавтентичните автори во регионов, Рамбо Амадеус пред македонската публика конечно ќе…

Read more...
Таксират 20 ви претставува: Легендарните INNER CIRCLE за прв пат во Скопје! Таксират 20 ви претставува: Легендарните INNER CIRCLE за прв пат во Скопје!

12/06/2018

ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ со задоволство го најавува следниот настан за одбележување на годинашното јубилејно 20-то издание, на кој во соработка со…

Read more...
Популарниот амстердамски бенд MY BABY на Д ФЕСТИВАЛ! Популарниот амстердамски бенд MY BABY на Д ФЕСТИВАЛ!

08/06/2018

Атрактивното психоделично-шаманско трио MY BABY е најновото име што го потврди своето учество на Д Фестивал 2018 придружувајќи се кон…

Read more...
Константата на врвниот музички дострел кај нас, АРХАНГЕЛ се враќа на Д ФЕСТИВАЛ! Константата на врвниот музички дострел кај нас, АРХАНГЕЛ се враќа на Д ФЕСТИВАЛ!

31/05/2018

Д ФЕСТИВАЛ годинава има чест повторно да биде домаќин на македонскиот музички великан, бендот АРХАНГЕЛ кој го пречекуваме како предводник…

Read more...
SMUT го промовира новиот албум – „Тие Се Насекаде“! SMUT го промовира новиот албум – „Тие Се Насекаде“!

30/04/2018

Пасворд Продакшн и бендот SMUT (Смат) со задоволство ви ја најавуваат промоцијата на новиот албум „Тие Се Насекаде“! Македонскиот метал-кор…

Read more...
Бендот MAiKA, специјален гостин на концертот на GOGOL BORDELLO Бендот MAiKA, специјален гостин на концертот на GOGOL BORDELLO

27/04/2018

На 29-ти мај во Скопје, во рамки на ТАКСИРАТ 20 ќе се одржи концертот на еден од најимпресивните live бендови…

Read more...
SEVDALIZA, aрт-поп ѕвездата од светската авангарда доаѓа на Д ФЕСТИВАЛ! SEVDALIZA, aрт-поп ѕвездата од светската авангарда доаѓа на Д ФЕСТИВАЛ!

23/04/2018

Музичката програма на годинашниот Д ФЕСТИВАЛ веќе изобилува со значајни музички уметници кои за прв пат ќе настапат кај нас,…

Read more...
Водечката џез хип-хоп уметница АКУА НАРУ премиерно во Скопје! Водечката џез хип-хоп уметница АКУА НАРУ премиерно во Скопје!

17/04/2018

ТАКСИРАТ Фестивал годинава го одбележува своето јубилејно 20-то издание, а прославата за 20 години алтернатива во Македонија стигнува и во…

Read more...
View all News
order clomid online without a prescription