News

M.O.P – легендите доаѓаат! M.O.P – легендите доаѓаат!

22/02/2011

По феноменалните настапи на DJ Premier и Onyx на минатогодишниот Таксират, ќе угостиме уште едно големо име од златното доба на хип хопот – M.O.P. (Mash Out Posse). Password Production…

Read more...
Balkan happy tour Balkan happy tour

21/02/2011

Со нескриено задоволство најавуваме: во продукција на Password Manu Chao La ventura на десетдневна априлска балканска турнеа насловена како "Balkan Happy tour". Откако Македонија имаше ексклузивна прилика да ги види…

Read more...
Засвири на EXIT! Засвири на EXIT!

18/02/2011

WeShareMusic: ЗАПОЧНУВА PLAY @ EXIT НАТПРЕВАРОТ Како и секоја година, преку овој натпревар ги отвораме вратите за сите заинтересирани соло изведувачи, бендови и DJ-и на некоја од фестивалските бини. Натпреварот…

Read more...
Африканска конекција Африканска конекција

17/02/2011

Суперхикс со првиот ремикс на нивниот нов сингл Африка. Загребскиот рап бенд Connect е потписник на ремиксот на Африка, песна која пред само месец и половина ја имаше својата промоција…

Read more...
Интимно… со Суперхикс

08/02/2011

Конечно... вест која ја чекавме цели 7 години: Суперхикс со самостоен концерт. Пред точно 17 години, тогаш младиот и амбициозен ска-панк-реге-латин-балкан бенд ја започна својата (невозможна) мисија, да стане дел…

Read more...
Dubioza Kolektiv номинирани за најдобар независен албум Dubioza Kolektiv номинирани за најдобар независен албум

02/02/2011

Со албумот "5 до 12″ DUBIOZA KOLEKTIV е во номинација за најдобар независен албум за 2010 година според IMPALA, меѓународна независна организација основана во 2000 година на иницијатива на независните…

Read more...
Суперхикс во Африка Суперхикс во Африка

25/01/2011

По повеќемесечно снимање на повеќе скопски локации Суперхикс конечно со нов видео запис, и тоа за, сега веќе сме сигурни, големиот хит Африка. Својата балканска премиера Африка ја имаше на…

Read more...