News

GENTLEMAN во Скопје GENTLEMAN во Скопје

21/04/2011

Gentleman, неуморниот предводник на новата реге генерација, ќе настапи повторно во Скопје на 17ти мај, во организација на Password Production. Tilmann Otto ака Gentleman, овој пат ќе одржи самостоен концерт…

Read more...
CARL COX наскоро… CARL COX наскоро…

15/04/2011

Клубската публика ова лето ја очекува дружба со најголемата светска диџеј ѕвезда Carl Cox, една од првите асоцијации за клубската музика и култура воопшто. Диџејот кој по сите критериуми за…

Read more...
Град на културата Град на културата

12/04/2011

Ска-панк дружината Суперхикс на 16. април (сабота) ќе настапи на градскиот плоштад во Гевгелија, како дел од свеченото отварање на манифестацијата „Гевгелија – град на културата 2011". Додека бендот интензивно…

Read more...
Новоткриен all-star бенд! Новоткриен all-star бенд!

04/04/2011

Password Production ви ги открива „Д Вајтест Џипси Оркестра Алајк", уникатната комбинација за загревање пред концертот на „Kultur Shock", во клуб Хавана на 8ми април, во 21 часот! Овој настап…

Read more...
Балканот е среќен! Балканот е среќен!

03/04/2011

Нема веќе одбројување! Со концертот во Љубљана започна десетдневната балканска турнеја на MANU CHAO и LA VENTURA, „APRIL BALKAN TOUR", во организација на Password Production. Од Словенија, Manu Chao на…

Read more...
Ден за Бла Бла Бла… Ден за Бла Бла Бла…

25/03/2011

Денес согорува исчекувањето за промотивниот концерт, а Скопје и љубителите на автентични музички квалитети имаат уште една прилика да се пофалат со локалната креативна сцена. „Ќе ја запалиме 'Хавана', но…

Read more...
СУПЕРХИКС во поход со Балканска турнеја! СУПЕРХИКС во поход со Балканска турнеја!

24/03/2011

Суперхикс тераат понатаму. Откако ја испочитуваа еуфоричната домашна публика со интимен концерт, бендот продолжува да ја споделува својата препознатлива позитивна музичка енергија на нов пролетен поход низ европските беспаќа. Неуморните…

Read more...