News

Green Beach Festival 3: ARMIN VAN BUUREN

27/09/2021

Password Production и Octopussy Entertainment со особено задоволоство го најавуваат настапот на грандиозниот денс артист Armin Van Buuren, најзначајниот транс диџеј и продуцент на денешницата. Armin Van Buuren го потврди…

Read more...
SHAZALAKAZOO во Германија SHAZALAKAZOO во Германија

27/09/2021

После трите концерти во Романија и двата настапи во Шведска, електронскиот музички бенд од Белград, ShazaLaKazoo денеска и утре настапува во Германија. Вечерва ги исчекуваме првите импресии од нивниот концерт…

Read more...
Банда инструментале во поход Банда инструментале во поход

27/09/2021

Балканската турнеја на неуморната банда инструментале Суперхикс го забрзува своето темпо. Хикси тимот утре настапува во Загреб во рамките на Avenue Mall Fresh! Open Air концертите, каде што ќе ја…

Read more...
Мизар и Marilyn Manson Мизар и Marilyn Manson

27/09/2021

Мизар, великаните на македонската дарк-рок сцена, во јуни ќе настапат во Белградска Арена заедно со светски познатиот ексцентрик Marilyn Manson. Нивните настапи во Белград се во рамките на новиот белградски…

Read more...
SMUT со нов албум SMUT со нов албум

27/09/2021

Во вторник, 10. април 2012 година, фановите на хардкор звукот ќе имаат прилика да го „запознаат“ последното студиско издание на SMUT, еден од омилените хардкор бендови кај нас. Официјалната промоција…

Read more...
RASMC во Колосеум! RASMC во Колосеум!

27/09/2021

Password Production со задоволство најавува дека „светскиот мега цар“ Рамбо Амадеус доаѓа во Скопје со нов возбудлив концертен настап, во сабота, 5. мај 2012 година. Концертот на артистот со неприкосновен…

Read more...
Во недела на Keith Murray! Во недела на Keith Murray!

27/09/2021

Потсетуваме: 1. април е денот, времето е 21 часот, а местото – клубот Хавана – за првпат на овие простори настапува култниот њујоршки рапер Keith Murray. Заедно со Redman(неофицијално 11-тиот…

Read more...