News

Вистинска доза Хладно Пиво Вистинска доза Хладно Пиво

23/08/2012

Конечно, Скопје утре (петок, 24-ти август) ќе го дочека првиот самостоен концерт на Хладно Пиво – најголемиот хрватски претставник на панк рок естетиката. Во рамките на турнејата „Кирбај и котловина“,…

Read more...
ПИВОЛЕНД 2012 ПИВОЛЕНД 2012

09/08/2012

Почитувани вљубеници во пивото и добрата забава, ве известуваме дека скопскиот фестивал на пивото Пиволенд, е повторно подготвен да ги отвори вратите за своето масовно фестивалско жителство, со нови забавни…

Read more...
Хладно Пиво загревање за Пиволенд Хладно Пиво загревање за Пиволенд

27/09/2021

Најпопуларниот хрватски панк рок бенд Хладно Пиво на 24-ти август во летниот клуб Хавана во Скопје ќе одржи ексклузивен самостоен концерт, кој е во склоп на нивната летна турнеја.Бендот Хладно…

Read more...
Еуфоричен Green Beach финиш Еуфоричен Green Beach финиш

27/09/2021

Третото издание на Green Beach Festival го одбележа својот грандиозен финиш надминувајќи ги остварувањата од претходните години. Илјадниците присутни на вчерашната Green Beach фешта на преполната плажа Парк во Охрид…

Read more...
Незаборавно Д ФЕСТИВАЛ издание Незаборавно Д ФЕСТИВАЛ издание

27/09/2021

Околу пет часот по полноќ со сетовите на диџеј тимот на Антена 5 Радио, утрото на 29ти јули го зтаворивме второто издание на Д Фестивал. Годинава повеќе од 4000 посетители…

Read more...
Џајковски на Ле Виеј Шару Џајковски на Ле Виеј Шару

27/09/2021

На 21 јули, Кирил Џајковски настапи на најголемиот музички фестивал во Франција Ле Виеј Шару. Веќе утринава беа објавени и првите рецензии на француските медиуми во кои се вели дека…

Read more...
2CELLOS билети 2CELLOS билети

27/09/2021

2CELLOS се ексклузивни гости на 52-рото издание на Охридско Лето во чии рамки на 2-ри август ќе одржат концерт во Античкиот Театар во Охрид, за кој организаторите гарантираат единствено доживување…

Read more...