News

Џајковски и ТК Вондер за продолжение од соништата Џајковски и ТК Вондер за продолжение од соништата

27/04/2018

Хајнекен Грин Бич Фестивал за прв пат ги пречекува Џајковски и ТК Вондер. По 31.07, денот кој Фед Ле Гранд ќе го обележи како најжестокиот петок годинава, следува продолжение од…

Read more...
Расположени за таен концерт на Д Фестивал? Расположени за таен концерт на Д Фестивал?

27/04/2018

Псст... тајни концерти на Д Фестивал! Биди еден од дваесетмината најпривилегирани фестивалџии во Дојран и уживај во некој од 3-те тајни концерти на Д Фестивал. На секој од тајните концерти ќе…

Read more...
Д Фестивал е спремен! Д Фестивал е спремен!

27/04/2018

За 7 дена почнува Д Фестивал. Интересот и повратната реакција која ја добиваме надмина се' што очекувавме. Со оглед на понудата што ја спремивме, енергијата која ја вложивме и одличната…

Read more...
ХП за спуштените фабрички рампи ХП за спуштените фабрички рампи

27/04/2018

Хладно Пиво го објавија спотот за песната "Фирма" од последниот албум "Дани затворених врата". Објаснувања не треба... песната и спотот зборуваат сами.

Read more...
Ајде на МЕНТ! Ајде на МЕНТ!

27/04/2018

Ако си соло артист или имаш бенд, одма кликај за повеќе. Имаш одлична можност директно да се претставиш пред стотици професионалци од европската музичка индустрија.   МЕНТ е 3-дневен настан…

Read more...
Сè е откачено после Put your hands up 4 Detroit Сè е откачено после Put your hands up 4 Detroit

27/04/2018

Се ближи број еден денс настанот за летово - Хајнекен Грин Бич Фестивал. Сè е подготвено за најголемата журка со Фед Ле Гранд на 31-ви јули на плажата Парк во…

Read more...
Дубиоза го рокнаа Гластонбери Дубиоза го рокнаа Гластонбери

27/04/2018

"Ги надминаа сите очекувања и го рокнаа Шангри Хел стејџот до даска," пишува Kaptin is dead за настапот на Дубиоза на Гластонбери, влијателен британски блогер, кој свирката на најомилените Босанци…

Read more...