News

Buraka Som Sistema доаѓаат на Таксират! Buraka Som Sistema доаѓаат на Таксират!

21/10/2010

Атмосферата околу новиот Таксират полека се вжештува, големите имиња веќе го најавуваат своето доаѓање на најпознатата зимска јужноевропска фестивалска дестинација. Фановите на Таксират од целиот регион ќе ги израдуваме со…

Read more...
B Real од Cypress Hill доаѓа на Таксират, вистина е B Real од Cypress Hill доаѓа на Таксират, вистина е

19/10/2011

Таксират гордо објавува: Во рамките на овогодинешната off фестивалска програма наречена HIP HOP WORLD! американскиот рапер B Real од Cypress Hill на 27. ноември настапува на Таксират. B Real на…

Read more...
MTV Best Adria act за Dubioza Kolektiv MTV Best Adria act за Dubioza Kolektiv

18/10/2011

Dubioza Kolektiv се овогодинешните победници на изборот на MTV Best Adria act! Dubioza беа номинирани по трет пат за оваа награда, но овојпат победија во конкуренција на Hladno pivo, Magnifico,…

Read more...
Таксират 13 се ближи, Таксират 13 се движи… Таксират 13 се ближи, Таксират 13 се движи…

16/10/2011

Таксират. По 13ти пат. Не е малку, особено кога ќе сфатиш дека Таксират успеа да го одржи приматот на најголем зимски фестивал во југоисточна Европа. И оваа година со истата…

Read more...
Кокуз со премиера на МТВ Кокуз со премиера на МТВ

07/10/2011

Дубиоза Колектив, еден од најоригиналните балкански бендови конечно со MTV премиера на спотот за “Кокуз”, една од најпопуларните песни од нивниот последен албум “5 до 12″ (на YouTube со 1.500.000…

Read more...
“Report” на High Control на MTV

04/10/2011

Новиот албум на High Control од 5ти октомври бесплатно на mtv.com.hr. Во среда, 5ти октомври, новиот албум на High Control ќе се најде на веб страниците на регионалниот MTV, кадешто…

Read more...
Балканот одлучи- I дел Балканот одлучи- I дел

28/09/2011

Претседателите на Србија и Хрватска и членовите на Собранието на Босна и Херцеговина одлучија да продолжат со политиката на помирување и решавање на прашањата од областа на регулирање на заштитата…

Read more...