News

ПИН 2018 - меѓународна музичка конференција во Скопје ПИН 2018 - меѓународна музичка конференција во Скопје

15/08/2020

Во одбележувањето на големиот јубилеј на ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ кој годинава го прославува своето 20-то издание нѐ очекува и новото издание на ПИН музичката конференција! Првата и единствена кај нас меѓународна…

Read more...
MANDO DIAO на ТАКСИРАТ #20! MANDO DIAO на ТАКСИРАТ #20!

15/08/2020

Шведската инди-рок група MANDO DIAO (Мандо Диао) конечно ќе гостува со концерт кај нас, а својот премиерен настап пред македонската публика бендот го потврди за оваа зима и тоа на…

Read more...
Конкурсот е отворен, ПРИЈАВИ СЕ ЗА ЛУЗЕР ФЕСТ 2018! Конкурсот е отворен, ПРИЈАВИ СЕ ЗА ЛУЗЕР ФЕСТ 2018!

15/08/2020

Веќе по 20-ти пат, зимата во Скопје е резервирана за ТАКСИРАТ, а со него доаѓа и ЛУЗЕР ФЕСТ – најдругарскиот настан посветен исклучиво на промоција на „демо“ музичарите и на…

Read more...
ТАКСИРАТ 20 ви претставува: „Вечер на гломазна поезија“ на неповторливиот РАМБО АМАДЕУС ТАКСИРАТ 20 ви претставува: „Вечер на гломазна поезија“ на неповторливиот РАМБО АМАДЕУС

15/08/2020

Годинава во рамки на 20-тиот ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ, еден од најавтентичните автори во регионов, Рамбо Амадеус пред македонската публика конечно ќе го претстави неговиот веќе славен театарско-сценски перформанс „Вечер на гломазна…

Read more...
Таксират 20 ви претставува: Легендарните INNER CIRCLE за прв пат во Скопје! Таксират 20 ви претставува: Легендарните INNER CIRCLE за прв пат во Скопје!

15/08/2020

ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ со задоволство го најавува следниот настан за одбележување на годинашното јубилејно 20-то издание, на кој во соработка со МКЦ Скопје, за прв пат пред македонската публика ќе настапи…

Read more...
Популарниот амстердамски бенд MY BABY на Д ФЕСТИВАЛ! Популарниот амстердамски бенд MY BABY на Д ФЕСТИВАЛ!

15/08/2020

Атрактивното психоделично-шаманско трио MY BABY е најновото име што го потврди своето учество на Д Фестивал 2018 придружувајќи се кон импресивната листа на изведувачи. Стационирани во Амстердам, им беа потребни…

Read more...
Константата на врвниот музички дострел кај нас, АРХАНГЕЛ се враќа на Д ФЕСТИВАЛ! Константата на врвниот музички дострел кај нас, АРХАНГЕЛ се враќа на Д ФЕСТИВАЛ!

15/08/2020

Д ФЕСТИВАЛ годинава има чест повторно да биде домаќин на македонскиот музички великан, бендот АРХАНГЕЛ кој го пречекуваме како предводник на главната бина на Фестивалот! Легендарната рок група чиј врвен…

Read more...