News

Conquering Lion промовираат нов спот Conquering Lion промовираат нов спот

23/05/2019

Најпродуктивниот и респектиран македонски реге состав CONQUERING LION во сабота, 25 јануари 2014 го промовираат новиот видео спот за песната „Trickster’s End“. Промоцијата на спотот ќе се одржи во Југотон…

Read more...
Џајковски на престижниот Eurosonic фестивал Џајковски на престижниот Eurosonic фестивал

23/05/2019

Пасворд Продакшн и Таксират Фестивал со особена гордост го претставуваат македонскиот композитор и музички продуцент КИРИЛ ЏАЈКОВСКИ како најдобриот „ЦЕЕТЕП“ артист за 2013, на најголемиот „шоукејс“ музички фестивал „Еуросоник“! Во…

Read more...
EXIT label ви подарува новогодишен пакет со Conquering Lion EXIT label ви подарува новогодишен пакет со Conquering Lion

23/05/2019

Со големо задоволство ви го претставуваме музичкиот новогодишен пакет, со новото издание на онлајн етикетата, REVELATION, третиот по ред албум на македонскиот реге состав CONQUERING LION. Изданието е достапно за…

Read more...
Повеќе од 10 часа еуфорија на ТАКСИРАТ 15 Повеќе од 10 часа еуфорија на ТАКСИРАТ 15

23/05/2019

Вчера вечер во „Метрополис Арена“ повеќе од 6.000 посетители уживаа во петнаесеттото издание на ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ кое заврши во раните утрински часови со сетот на детроитскиот техно диџеј Carl Craig.…

Read more...
Важно! Последни информации пред Таксират 15! Важно! Последни информации пред Таксират 15!

23/05/2019

Каков ќе биде распоредот на изведувачи на фестивалот?Во првата хала фестивалот ќе го отворат ЛОШИ ДЕЦА во 19:00 часот. Потоа THE EXPLOITED ќе бидат на бина од 19:45 часот, па…

Read more...
Ангажиран перформанс! - No power. No life. Ангажиран перформанс! - No power. No life.

23/05/2019

Утре (четврток, 12. декември) со почеток во 20:00ч. во „Комуна“ во Љубљана ќе се одржи словенечката премиера на перформансот „Шкрип инк“ (Škrip Inc.) во кој дел од актерското трио е…

Read more...
Денс арена на Таксират 15 Денс арена на Таксират 15

23/05/2019

Списокот на изведувачи кои ќе настапат на главната вечер од јубилејното 15то издание на ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ е побогат за уште три значајни имиња од светот на електронската музика и домашната…

Read more...