GREEN BEACH FESTIVAL

Нов албум на 21 ВЕК: СИ НАЦРТАВ ЖИВОТ Нов албум на 21 ВЕК: СИ НАЦРТАВ ЖИВОТ

08/09/2021

21 ВЕК го објави својот трет студиски албум насловен „СИ НАЦРТАВ ЖИВОТ“ кој од денеска е достапен на сите поголеми…

Read more...
Отворен е конкурсот за наградата "Милан Младеновиќ" Отворен е конкурсот за наградата "Милан Младеновиќ"

01/06/2021

Фондацијата “Милан Младеновиќ” распиша конкурс за наградата “Милан Младеновиќ 2021”, под слоганот “Пријави ја твојата песна”. Конкурсот е отворен од…

Read more...
"HELLO WORLD" - ДЕБИ АЛБУМОТ НА STONED HEDGE Е ДОСТАПЕН НА СИТЕ ДИГИТАЛНИ МУЗИЧКИ ПЛАТФОРМИ "HELLO WORLD" - ДЕБИ АЛБУМОТ НА STONED HEDGE Е ДОСТАПЕН НА СИТЕ ДИГИТАЛНИ МУЗИЧКИ ПЛАТФОРМИ

27/05/2021

HELLO WORLD! По промоцијата на својот прв сингл “Little Heads”, младиот инди-рок состав Stoned Hedge денес (28.05.2021) го издава својот…

Read more...
ЕКСКЛУЗИВНО: ПРВИТЕ БОСАНЦИ ВО ВСЕЛЕНАТА! ЕКСКЛУЗИВНО: ПРВИТЕ БОСАНЦИ ВО ВСЕЛЕНАТА!

27/05/2021

Босанската вселенска агенција (БОСА), чие постоење досега е негирано од страна на владините претставници, ги лансираше првите астронаути во вселената! Во нивното…

Read more...
STONED HEDGE ГО ПРОМОВИРААТ ПРВИОТ СИНГЛ ОД ДЕБИ АЛБУМОТ “HELLO WORLD” STONED HEDGE ГО ПРОМОВИРААТ ПРВИОТ СИНГЛ ОД ДЕБИ АЛБУМОТ “HELLO WORLD”

14/05/2021

Талентираните ежиња Stoned Hedge, денес (14.05.2021) го промовираат својот прв сингл “Little Heads”. Синглот е дел од деби албумот “Hello…

Read more...
ФАНК ШУИ ЗАЕДНО СО ОСТАНАТИТЕ 8 ФИНАЛИСТИ ЌЕ НАСТАПУВААТ НА “HEMI LIVE MUSIC SESSIONS” ФАНК ШУИ ЗАЕДНО СО ОСТАНАТИТЕ 8 ФИНАЛИСТИ ЌЕ НАСТАПУВААТ НА “HEMI LIVE MUSIC SESSIONS”

10/05/2021

HMA (HEMI MUSIC AWARDS) полека се приближува кон крајот на втората фаза. На 23-ти мај (недела), преку онлајн настапи на…

Read more...
Пионерот на британскиот трип-хоп звук - TRICKY се враќа на ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ #23 Пионерот на британскиот трип-хоп звук - TRICKY се враќа на ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ #23

28/04/2021

Еден од најкреативните музичари и визионери, пионерот на британскиот трип-хоп звук – Tricky, го вклучи Скопје како дел од својата европска…

Read more...
ФАНК ШУИ се македонските финалисти на HEMI MUSIC AWARDS! ФАНК ШУИ се македонските финалисти на HEMI MUSIC AWARDS!

11/03/2021

Еден од најпрогресивните музички состави кај нас, ФАНК ШУИ се наоѓа помеѓу 9-те финалисти номинирани за “HEMI Music Award” -…

Read more...
View all News