News

Дубиоза Колектив: ХИМНА НА ГЕНЕРАЦИЈАТА Дубиоза Колектив: ХИМНА НА ГЕНЕРАЦИЈАТА

14/08/2022

„Химна на генерацијата“ е новиот видео спот на Дубиоза Колектив и првиот сингл од новиот албум кој ќе го види светлото на денот кон крајот на годинава. „Откако со години…

Read more...
MIDNIGHT RITUAL: транс програма за затворањето на Д ФЕСТИВАЛ MIDNIGHT RITUAL: транс програма за затворањето на Д ФЕСТИВАЛ

14/08/2022

Откако повеќе од 20 музички артисти веќе ги потврдија своите настапи на Д Фестивал, меѓу кои и музичките ѕвезди како РУДИМЕНТАЛ, РОНИ САЈЗ, КИРИЛ ЏАЈКОВСКИ, КУП ОСКАР ОРКЕСТРА, С.А.Р.С., СИНИСТЕР…

Read more...
РУДИМЕНТАЛ на Д ФЕСТИВАЛ! РУДИМЕНТАЛ на Д ФЕСТИВАЛ!

14/08/2022

По Сигма и Вилкинсон кои со спектакуларните настапи ги одбележаа претходните изданија на Д ФЕСТИВАЛ, во листата хедлајнери годинава се запишува уште една од најактуелните ѕвезди на новата британска сцена…

Read more...
КИРИЛ ЏАЈКОВСКИ и С.А.Р.С. ги потврдија настапите на Д ФЕСТИВАЛ КИРИЛ ЏАЈКОВСКИ и С.А.Р.С. ги потврдија настапите на Д ФЕСТИВАЛ

14/08/2022

Д ФЕСТИВАЛ, единствениот open-air музички фестивал кај нас, добива нови хедлајнерски засилувања за новото тридневно фестивалско лето кое ќе се одржува од 14-ти до 16-ти јули во Дојран. Откако беа…

Read more...
Koop Oscar Orchestra, шведската џез-електронска сензација на Д ФЕСТИВАЛ Koop Oscar Orchestra, шведската џез-електронска сензација на Д ФЕСТИВАЛ

14/08/2022

Покрај веќе потврдените настапи на драмендбејс пионерот РОНИ САЈЗ, ѕверското име на андерграунд дет-метал сцената СИНИСТЕР и имињата од новата генерација на домашната сцена Д ПЛАНКТОНС, ШЕЛ ШОК и ОБОХТАЛ,…

Read more...
Earlybird билети за Грин Бич Фестивал Earlybird билети за Грин Бич Фестивал

14/08/2022

Почнува продажбата на билетите за претстојното, осмо издание на GREEN BEACH FESTIVAL кој ќе се одржува на 28-ми и 29-ти јули, на плажата Парк во Охрид! Во рамки на оваа…

Read more...
RICHIE HAWTIN - втор мега хедлајнер на GREEN BEACH FESTIVAL 2017 RICHIE HAWTIN - втор мега хедлајнер на GREEN BEACH FESTIVAL 2017

14/08/2022

ГРИН БИЧ не би бил вистински Фестивал доколку го нема и својот втор фестивалски ден, а тоа значи и уште еден мега-хедлајнер со кој е загарантирано дека ова лето на…

Read more...