News

Културен шок во Скопје! Културен шок во Скопје!

22/03/2011

Клуб Хавана, 8. Април 2011, петок.Ова е настан кој не смеете да го пропуштите (но, не од чиста култура)! Во рамките на европската промотивна турнеjа за албумот "Ministry Of Kultur",…

Read more...
“Report” во петок “Report” во петок

17/03/2011

Утре во 21 часот во клубот Хавана настапува тетовскиот бенд HIGH CONTROL кој ќе го промовира својот нов албум Report. Поминувајќи го патот од мала рокенрол атракција од Тетово до…

Read more...
Blla Blla Blla… го промовираат Lamtumirë Blla Blla Blla… го промовираат Lamtumirë

15/03/2011

Скопскиот бенд Blla Blla Blla... е подготвен за скопската промоција на нивниот, долгоочекуван нов албум. Маратонското снимање во домашното студио на бендот вредеше за исчекувањето на албумот Lamtumirë. Новата колекција…

Read more...
Мак премиера

14/03/2011

Конечно! Денес Хладно Пиво ви ја претставува својата нова песна Езотерија, воедно и прв сингл од новиот албум. За песната Езотерија бендот вели: "Што да се каже... Ја избравме песната…

Read more...
На “Report” со High Control На “Report” со High Control

11/03/2011

По 18-месечната авантура во домашното студио бендот HIGH CONTROL конечно ќе го промовира својот нов албум Report во клубот Хавана во Скопје. Поминувајќи го патот од мала рокенрол атракција од…

Read more...
3, 2, 1… Ferry Corsten во Club Colosseum 3, 2, 1… Ferry Corsten во Club Colosseum

10/03/2011

Холандскиот транс диџеј FERRY CORSTEN, во моментов еден од ТОП 10 светските транс диџеи доаѓа во Скопје. Фери Корстен во последниве пет години е постојано во изборот за најдобар светски…

Read more...
Загреб гори! Загреб гори!

27/02/2011

Шестиот по ред INmusic фестивал кој ќе се одржи на 21. и 22. јуни годинава на веќе традиционалната локација – острово Јарун веќе најави три големи музички имиња што ќе…

Read more...