News

Blla Blla Blla… победи! Blla Blla Blla… победи!

19/05/2011

Екипата на групата Blla Blla Blla… се врати со награда од фестивалот на музички видеа, VideoFesti Muzikor кој се одржа на 16ти мај, во Приштина. Видеото за песната „Kujt i…

Read more...
Каков концерт! Каков концерт!

16/05/2011

“…Prolećno veče, pivo pod otvorenim nebom i nasmejana lica u gužvi… Treća domaća dobrodošlica za najpoznatijeg nemačkog rege umetnika! Tilman Oto (35), poznatiji kao Gentleman, treći put je nastupio u…

Read more...
Филмска Авангарда Филмска Авангарда

12/03/2011

Музиката на Кирил Џајковски за филмовите „Големата Вода“ и „Балканкан“, вечерва ќе биде предизвик за Македонската филхармонија и диригентот Саша Николовски-Ѓумар. На концертот  „Филмска авангарда“ во Домот на АРМ ќе…

Read more...
Џентлменски за Таксиратлии Џентлменски за Таксиратлии

10/03/2011

Password Production организира посебна акција за сите Gentleman и Таксират фанови. Во склоп на акцијата, сите Таксират „колекционери“ добиваат попуст на влезниците за концертот на Gentleman & The Evolution во…

Read more...
Шкисова Тржница Шкисова Тржница

10/03/2011

Пионерот на балканската електросцена Кирил Џајковски е еден од главните изведувачи на овогодинешната „Шкисова Тржница" во Љубљана. Настапот на Кирил ќе биде на 11ти мај, а неговиот перформанс пред словенечката…

Read more...
“Warm up ”- Conquering Lion “Warm up ”- Conquering Lion

10/05/2011

Улогата на локална поддршка на концертот на Gentleman & The Evolution ја доби реге дружината Conquering Lion. Даб/реге/хардкор бендот од Тетово ќе настапи како предгрупа на популарниот „растаман" Gentleman, во…

Read more...
INmusic INmusic

05/05/2011

Суперхикс официјално го потврдија својот настап на загребскиот INmusic фестивал. Хрватската публика ќе биде по втор пат почестена со Суперхикс „ска фешта" на Јарун, а овој пат тие настапуваат во…

Read more...