News

На лута рана На лута рана

31/05/2011

Она што најскоро ве очекува од СУПЕРХИКС како посебно внимание на бендот кон своите фанови, е промоцијата на видео записот за новиот сингл „На лута рана“, од најавениот нов албум.…

Read more...
Конечно Конечно

31/03/2011

По концертна пауза од 7 години, метал бендот Санаториум ќе настапи во рамките на мото-фестот организиран од клубот “Ноќни волци”. Настапот на Санаториум ќе се случи на Скопско Кале на…

Read more...
Излези на EXIT! Излези на EXIT!

31/05/2011

Како и секоја година Exit фестивалот и овојпат ви гарантира феноменална забава! Со одличен line up, извонредна листа на хедлајнери, 20 стејџа, повеќе од 600.000 посетители и 4 дена комплетно…

Read more...
Мизар безгранично Мизар безгранично

27/05/2011

Последното студиско остварување на култните Мизар, „Детето и белото море“,  е веќе во продажба и на музичкиот пазар во Хрватска и Словенија, во издаваштво на Далас Рекордс и ЕМИ Словенија.…

Read more...
Итно известување: Дубиоза радио шоу! Итно известување: Дубиоза радио шоу!

23/05/2011

Дубиоза Колектив @ radiOrakel ~ вечерва, 19:00 часот!!! Чујте ги во живо песните од новиот албум „Wild Wild East“!!!Радио Оракел , 19ч.! Закачете се!  

Read more...
Респект за Gentleman! Респект за Gentleman!

22/05/2011

Со второто гостување во Скопје, Gentleman & The Evolution приредија концерт кој никого не остави рамнодушен. Еден од најголемите музичари на современата реге музика, поддржан од осумчлениот состав на бендот…

Read more...
Blla Blla Blla… победи! Blla Blla Blla… победи!

19/05/2011

Екипата на групата Blla Blla Blla… се врати со награда од фестивалот на музички видеа, VideoFesti Muzikor кој се одржа на 16ти мај, во Приштина. Видеото за песната „Kujt i…

Read more...