News

Писмо од Хикси Писмо од Хикси

07/07/2011

Продолжуваме понатаму со летната турнеја… Овој четврток (07. јули) сме на Егзит Фестивалот во Нови Сад на Fusion сцената! Особена чест и задоволство ни е да ве известиме дека ја…

Read more...
ТФФ Рудолстадт ТФФ Рудолстадт

02/07/2011

По настапите во Љубљана (Шкисова Тржница), Хановер (Масала Фестивал), Ријека, Сараево, и Луксембург (Фет де ла Музик), во склоп на турнејата која е во тек, во сабота, 2. јули на…

Read more...
Comeback Comeback

30/06/2011

Концертот на Санаториум на 11ти јуни помина со очекуваната и препознатлива жестина на македонскиот антологиски треш-метал бенд. Санаториум настапи на Скопското Кале во рамките на мото-фестот организиран од клубот “Ноќни…

Read more...
Број 1 ова лето! Број 1 ова лето!

24/06/2011

Остануваат уште десетина дена до број 1 настанот ова лето, Green Beach Festival 2011 во организација на Octopussy Entertainment и Password Production. Како што веќе најавивме, хедлајнерите на годинашното издание…

Read more...
Машин-хикс на Супер-ски концерт! Машин-хикс на Супер-ски концерт!

17/06/2011

Скопскиот бенд Суперхикс вечерва повторно ќе ја забавува домашната публика, а настапот на бандата инструментале овојпат ќе биде на Машински Факултет, во организација на МФС со цел да ги сплоти…

Read more...
Јарун Јарун

14/06/2011

Остануваат само уште недела дена до најголемиот open-air фестивал во Хрватска и затворен е списокот на изведувачи кои оваа година ќе настапат на INmusic фестивалот, а со тоа е завршена…

Read more...
Диџејот на диџеите Диџејот на диџеите

14/06/2011

Го најавуваме вториот потврден хедлајнер на Green Beach фестивалот кој со програмата за своето второ издание ветува дека повторно ќе биде број 1 летна забава. Покрај веќе најавениот настап на…

Read more...