News

Забава на точење! Забава на точење!

02/09/2011

Четвртото издание на Пиволенд и оваа година ги отвори вратите за љубителите на пивото и добрата музика, подготвен од 31ви август до 04ти септември илјадниците посетители да ги навлече на…

Read more...
Д Фестивал Д Фестивал

08/08/2011

Израснат од идејата за уникатен open-air музички хепенинг кој ќе понуди алтернатива за згаснување на жедта за квалитетен фестивал и тоа на автентичното дојранско крајбрежје, Д Фестивал на најдобар начин…

Read more...
Еуфорија! Еуфорија!

04/08/2011

„Ако минатото лето остана запаметено по грандиозниот настап на Пол Ван Дајк на првиот Грин Бич фестивал, годинава се одеше во прилог на надминување на веќе постигнатото. Ветено – сторено,…

Read more...
RED Team Акција RED Team Акција

25/07/2011

Остануваат само уште четири дена до второто издание на Green Beach Festival (29 јули), на кој оваа година, на плажата Парк во Охрид ќе настапи денс легендата и вечниот фаворит…

Read more...
ПАНК РОК ПРАЗНИК! ПАНК РОК ПРАЗНИК!

20/07/2011

Страст, енергија, адреналин, ново име и нов почеток на исклучителна локација! Тоа е Punk Rock Holiday! Од 12ти до 15ти август во Толмин, Словенија ќе се одржи Punk Rock Holiday…

Read more...
СТАРТУВА Д ФЕСТИВАЛ! СТАРТУВА Д ФЕСТИВАЛ!

14/07/2011

Ова лето во Дојран ќе се одржи првото издание на Д Фестивал во организација на Antenna 5 Radio и Password Production. На први август македонската публика на дојранското крајбрежје ќе…

Read more...
and now…Poland! and now…Poland!

07/07/2011

По успешните концерти од почетокот на овогодинешната турнеја Љубљана, Сарајево, Ријека, Луксембург, КИРИЛ ЏАЈКОВСКИ на фестивалот Танц и Фолкфест во Рудолстадт, Германија, на сцената во Хеине Парк пред 10 илјадната…

Read more...