News

Не е шега, KEITH MURRAY доаѓа во Скопје Не е шега, KEITH MURRAY доаѓа во Скопје

13/02/2012

Со нескриено воодушевување Password Production најавува: на 1. април во Скопје доаѓа култниот њујоршки рапер Keith Murray. Заедно со Redman (неофицијално 11-тиот член на Wu-Tang Clan) и Erick Sermon (EPMD)…

Read more...
Што се случуваше – Eurosonic Noorderslag

17/01/2012

На крајот од уште едно успешно издание на Eurosonic Noorderslag , одлична можност за промоција имаа преку 250 музичари и бендови од сите делови на Европа, кои во текот на…

Read more...
Free! Гага! Тука! Free! Гага! Тука!

17/11/2012

Дедо Мраз на 17.01? ShazaLaKazoo има подарок за сите ! Сет составен од многу проекти, соработки, ремикси, кои по сите пресметки одговараат на тотално откачување. Free download! Клик ТУКА и…

Read more...
Концерт за сите! (видео) Концерт за сите! (видео)

08/01/2012

Место: Преполна Хала Спортова, Белград Ден: Петок, 23.12.2011 Концерт: најдобриот регионален бенд според MTV за 2011та – Дубиоза Колектив Гостин: Марко Маркович Рекордед бај: Студио Б Доживување: Кој бил, знае,…

Read more...
ShazaLaKazoo во дресот на Пасворд ShazaLaKazoo во дресот на Пасворд

06/11/2011

Со влезот во 2012та, белградското дуо ShazaLaKazoo влезе во Пасворд! Бендот создава музика зачинета со звуци кои потекнуваат токму од Балканот. Нивното толкување на балканските мелодии, хармонии и ритам шаблони…

Read more...
Колку време? 18 години.. Колку време? 18 години..

05/01/2012

Младите Суперхикс со сите оправдани, оваа година ќе матурираат! Својот труд ќе започнат да го припремаат веќе наредниот месец, стартувајќи од Птуј, преку Љубљана и Марибор, до Загреб, Осијек, Ријека……

Read more...
BERNAYS PROPAGANDA – Играј Слободно (free download EP) BERNAYS PROPAGANDA – Играј Слободно (free download EP)

05/01/2012

BERNAYS PROPAGANDA – Играј Слободно (free download EP) EP-то Играј Слободно е колекција од ремикси и преработки на песните на Bernays Propaganda, направени од Mark Heaney (Gang of Four), Zea…

Read more...