News

Втор сингл од новиот албум на Bernays Propaganda Втор сингл од новиот албум на Bernays Propaganda

17/10/2021

ЗАБРАНЕТА ПЛАНЕТА, третиот албум на BERNAYS PROPAGANDA ќе се појави на 26 Февруари на винил и компакт диск ( во Март и на касета!!! ). На 15 Февруари бендот одлучи…

Read more...
„Пеперминт“ промовираат нов видео спот! „Пеперминт“ промовираат нов видео спот!

17/10/2021

После успехот со синглот „Ако", панк-рок составот „Пеперминт" повторно станува актуелен објавувајќи го својот нов видео-спот за песната „Твоето Куче". „Твоето Куче" е воедно најава за нивниот нов албум, насловен…

Read more...
Оркестарска турнеја на Влатко Стефановски Оркестарска турнеја на Влатко Стефановски

17/10/2021

По успешните концерти во Љубљана и Марибор со гудачкиот оркестар на Словенечката Филхармонија, Влатко Стефановски породлжува со спектакуларни оркестарски концерти. Тој настапи во Монако, со филхармонијата на Монте Карло на…

Read more...
BERNAYS PROPAGANDA – Погрешно знаме BERNAYS PROPAGANDA – Погрешно знаме

17/10/2021

BERNAYS PROPAGANDA се бомбона која што наместо овошен сок во средината, има камен што ви ги крши забите. Поаѓајќи од почетните постулати на панк филозофијата; слободата на изразувањето и социјалната…

Read more...
Foolish Green ви ја претставуваат „Laika“ Foolish Green ви ја претставуваат „Laika“

17/12/2012

Од бесконечната осаменост и безвучност на космичкиот простор, ви го претставуваме првиот чекор за бегство кон блескавото откровение на новите музички простори. „Foolish Green“ го презентираат својот новогодишен сингл „Laika“,…

Read more...
Скопје повторно превртено! Скопје повторно превртено!

09/12/2012

ТАКСИРАТ фестивал, кој годинава за своето големо финале дојде со програма исполнета само со релевантни имиња на актуелната музичка сцена, официјално го затвори своето четиринаестто издание со фантастичниот концерт и…

Read more...
„Африка“ конечно пред вас „Африка“ конечно пред вас

20/11/2012

Долгоочекуваното студиско издание на Суперхикс е конечно пред вас! Полнолетната банда инструментале во среда, 21.11.2012, го издава својот нов (четврти) студиски албум едноставно насловен „Африка“, по хит-синглот кој беше само…

Read more...