News

Andre Rieu со специјална порака до македонската публика Andre Rieu со специјална порака до македонската публика

29/01/2023

                                  Кралот на валцерот Andre Rieu испрати специјална порака до македонската публика! Видеото може…

Read more...
Одложен е соло концертот на In Flames Одложен е соло концертот на In Flames

29/01/2023

Поради моменталната ситуација во врска со COVID-19, со тешко срце соопштуваме дека In Flames мора да ја презакажат претстојната турнеја во Европа и Велика Британија, а со тоа и настапот…

Read more...
Соло концерт на In Flames во Скопје Соло концерт на In Flames во Скопје

29/01/2023

Таксират Ви претставува: Соло концерт на IN FLAMES во Скопје! На 15ти мај, на гости ни доаѓаат едни од предводниците на Gothenburg melodic death metal-от - IN FLAMES. По нивното…

Read more...
Воодушевен од публиката, светската ѕвезда Андре Риу повторно во Скопје! Воодушевен од публиката, светската ѕвезда Андре Риу повторно во Скопје!

29/01/2023

Андре Риу, холандскиот "крал на валцерот" и човекот кој овозможи класичната музика да е достапна за сите, заедно со својот оркестар "Јохан Штраус",  во ноември повторно ќе настапи во Скопје…

Read more...
Green Beach #10 со СУПЕР-ПРОМО цена за првите фестивалски билети! Green Beach #10 со СУПЕР-ПРОМО цена за првите фестивалски билети!

29/01/2023

Започна продажбата на билетите за десеттото, јубилејно издание на GREEN BEACH фестивалот кој оваа година ќе се одржува на 1-ви и 2-ри август на фестивалската локација кај хотел „Еуротел“ во…

Read more...
PAUL KALKBRENNER на Green Beach фестивал и за прв пат кај нас! PAUL KALKBRENNER на Green Beach фестивал и за прв пат кај нас!

29/01/2023

Апсолутниот лидер на современата светска електронска сцена ПОЛ КАЛКБРЕНЕР (PAUL KALKBRENNER) гостува за прв пат во Македонија на овогодишното, десетто издание на Грин Бич (Green Beach) Фестивалот, кое ќе се…

Read more...
ADRIATIQUE - премиерно кај нас, на јубилејниот 10-ти GREEN BEACH ADRIATIQUE - премиерно кај нас, на јубилејниот 10-ти GREEN BEACH

29/01/2023

GREEN BEACH - најпознатиот фестивал за електронска музика кај нас го најавува своето јубилејно, десетто издание кое по овој повод повторно ќе се одржува со дводневен програмски концепт на 1-ви…

Read more...