News

Одбележување на европскиот ден на музиката со Фолтин Одбележување на европскиот ден на музиката со Фолтин

23/01/2021

Скопје беше еден од 12-те градови кои го одбележаа Европскиот ден на музиката (European Music Day) на 21 јуни 2020. Поддржан од Европската програма "Креативна Европа", се одржа 10-часовен музички…

Read more...
Скопје се приклучува во одбележувањето на европскиот ден на музиката (European Music Day) Скопје се приклучува во одбележувањето на европскиот ден на музиката (European Music Day)

23/01/2021

Скопје годинава ќе биде еден од 12-те градови кои ќе го одбележат Европскиот ден на музиката (European Music Day), при што ќе бидат емитувани онлајн концерти и настапи од голем…

Read more...
Д Фестивал за прв пат во август! Д Фестивал за прв пат во август!

23/01/2021

Драги Д пријатели, Во текот на изминатите месеци продолживме со подготвките за Д Фестивал и ширењето на позитивна енергија. Ви благодариме на илјадниците пораки исполнети со љубов и поддршка кои…

Read more...
Andre Rieu со специјална порака до македонската публика Andre Rieu со специјална порака до македонската публика

23/01/2021

                                  Кралот на валцерот Andre Rieu испрати специјална порака до македонската публика! Видеото може…

Read more...
Одложен е соло концертот на In Flames Одложен е соло концертот на In Flames

23/01/2021

Поради моменталната ситуација во врска со COVID-19, со тешко срце соопштуваме дека In Flames мора да ја презакажат претстојната турнеја во Европа и Велика Британија, а со тоа и настапот…

Read more...
Соло концерт на In Flames во Скопје Соло концерт на In Flames во Скопје

23/01/2021

Таксират Ви претставува: Соло концерт на IN FLAMES во Скопје! На 15ти мај, на гости ни доаѓаат едни од предводниците на Gothenburg melodic death metal-от - IN FLAMES. По нивното…

Read more...
Воодушевен од публиката, светската ѕвезда Андре Риу повторно во Скопје! Воодушевен од публиката, светската ѕвезда Андре Риу повторно во Скопје!

23/01/2021

Андре Риу, холандскиот "крал на валцерот" и човекот кој овозможи класичната музика да е достапна за сите, заедно со својот оркестар "Јохан Штраус",  во ноември повторно ќе настапи во Скопје…

Read more...