D Festival & Friends

D Festival & Friends

Летната авантура Д Фестивал годинава се одржува на 22-ри август на главната бина во Дојран!

Ќе се дружиме со бендот кој го отвори првиот Д Фестивал - банда инструментале Superhiks, претставниците на независната музичка сцена во регионот Bernays Propaganda, гордоста на домашниот андерграунд хип-хоп LD Pistolero, предводниците на трап звукот Donplaya, Bon Praskiza, Princess Donatsu и за прв пат во Дојран, симпатиите на новата генерација Pluto's Doubts!

 

 

Прочитајте ги сите информации, често поставувани прашања, програмата за 2021, ковид мерки, билети, сцени, рефундации - се на едно место - https://bit.ly/3fjmCpJ

Почнувајќи од денес (31.7.2020) билетите се достапни во продажната мрежа на МkTickets - https://mktickets.mk/event/dfest10/