Соло концерт на In Flames во Скопје

Соло концерт на In Flames во Скопје

Таксират Ви претставува:

Соло концерт на IN FLAMES во Скопје!

На 15ти мај, на гости ни доаѓаат едни од предводниците на Gothenburg melodic death metal-от - IN FLAMES.

По нивното основање во 1990, In Flames стануваат едни од највлијателните и најпознати шведски метал бендови кои заедно со At the Gates и Dark Tranquility се заслужни за развој на еден сосема нов жанр. Во раните 2000-ти запливуваат во алтернативните води на металот со што драстично се зголемува продажбата на нивните албуми, а до 2008-ма имаат продадено повеќе од два милиони копии. Добитници се на четири "Grammis" награди - шведскиот еквивалент на Grammy наградите и на "Best International band" на Metal Hammer Golden Gods Awards. Во текот на својата кариера настапувале со Metallica, Slayer, Children of Bodom, Refused, Judas Priest, Opeth, At the Gates, Kreator.. Со триесет годишна кариера, свежо излезен тринаесетти албум "I, the Mask" и еден куп турнеи низ светот, In Flames доаѓаат и во Скопје, спремни да го распалат МКЦ! Се гледаме на 15-ти мај во 20:30 часот. Првите 300 билети по цена од 800 денари се веќе во online продажба, а може да се набават и низ дистрибутивната мрежа на МкТикетс.