News

Суперхикс на Trenchtown Суперхикс на Trenchtown

25/03/2019

Втората најава на изведувачи кои оваа година ќе се појават на фестивалот Trenchtown во Палич, Србија, продолжува со најавата на настапот на Суперхикс на големата бина на фестивалот, на првиот…

Read more...
Доаѓа Ева Браун Доаѓа Ева Браун

25/03/2019

После дваесетгодишни договори и преговори, Ева Браун конечно во Скопје. На 28. април (21 часот) во клубот Хавана, Password продукција со гордост го најавува првиот македонски настап на Ева Браун,…

Read more...
Златни Бубамари Златни Бубамари

25/03/2019

На Гоцевата тераса во Универзалната сала, на 23ти февруари, златните бубамари си слетаа кај оние кои ги заслужија. Меѓу останатите беа и: Најдобар Балкански албум: ПЕРСПЕКТИВА – С.А.Р.С Најдобар Балкански…

Read more...
Суперхикс во KSET победнички Суперхикс во KSET победнички

20/02/2012

Суперхикс викендов својата прва концертна дестинација ја имаа во клубот кадешто пред точно 10 години го имаа својот прв интернационален настап. Легендарниот загребcки клуб KSET (Клуб на студентите на Електротехника)…

Read more...
Потврдуваме, ZAZ во Скопје Потврдуваме, ZAZ во Скопје

17/02/2012

Password продукција ја има честа да најави: во моментов најпопуларната нова пеjачка на светот, интерконтиненталниот музички феномен од парискиот Монмартр – Zaz конечно ќе настапи на 28. мај во Скопје.…

Read more...
Февруарски поход Февруарски поход

16/02/2012

По педесетте концерти во 2011-та година Суперхикс се повторно во акција. По јануарските пости, фавруари е месец кога Суперхикс традиционално тргнуваат во поход. Првата дестинација е клубот кадешто Суперхикс пред…

Read more...
Не е шега, KEITH MURRAY доаѓа во Скопје Не е шега, KEITH MURRAY доаѓа во Скопје

13/02/2012

Со нескриено воодушевување Password Production најавува: на 1. април во Скопје доаѓа култниот њујоршки рапер Keith Murray. Заедно со Redman (неофицијално 11-тиот член на Wu-Tang Clan) и Erick Sermon (EPMD)…

Read more...