News

SMUT концертна промоција SMUT концертна промоција

12/10/2012

„СМАТ“ (SMUT) конечно ќе ја почестат скопската публика со концертна промоција на материјалот од нивниот последен студиски албум „Мемоарите на скршениот човек“. После успешната промоција на новиот албум, промоцијата на…

Read more...
ТАКСИРАТ номиниран за European Festival Awards ТАКСИРАТ номиниран за European Festival Awards

05/10/2012

ТАКСИРАТ фестивал повторно се најде во изборот за најдобар европски фестивал со номиниција во две категории за European Festival Awards: „Best indoor festival“ и „Best small festival“. Гласањето за овој…

Read more...
Вистинска доза Хладно Пиво Вистинска доза Хладно Пиво

23/08/2012

Конечно, Скопје утре (петок, 24-ти август) ќе го дочека првиот самостоен концерт на Хладно Пиво – најголемиот хрватски претставник на панк рок естетиката. Во рамките на турнејата „Кирбај и котловина“,…

Read more...
ПИВОЛЕНД 2012 ПИВОЛЕНД 2012

09/08/2012

Почитувани вљубеници во пивото и добрата забава, ве известуваме дека скопскиот фестивал на пивото Пиволенд, е повторно подготвен да ги отвори вратите за своето масовно фестивалско жителство, со нови забавни…

Read more...
Хладно Пиво загревање за Пиволенд Хладно Пиво загревање за Пиволенд

16/12/2018

Најпопуларниот хрватски панк рок бенд Хладно Пиво на 24-ти август во летниот клуб Хавана во Скопје ќе одржи ексклузивен самостоен концерт, кој е во склоп на нивната летна турнеја.Бендот Хладно…

Read more...
Еуфоричен Green Beach финиш Еуфоричен Green Beach финиш

16/12/2018

Третото издание на Green Beach Festival го одбележа својот грандиозен финиш надминувајќи ги остварувањата од претходните години. Илјадниците присутни на вчерашната Green Beach фешта на преполната плажа Парк во Охрид…

Read more...
Незаборавно Д ФЕСТИВАЛ издание Незаборавно Д ФЕСТИВАЛ издание

16/12/2018

Околу пет часот по полноќ со сетовите на диџеј тимот на Антена 5 Радио, утрото на 29ти јули го зтаворивме второто издание на Д Фестивал. Годинава повеќе од 4000 посетители…

Read more...