News

„A što dalje“ ? „A što dalje“ ?

19/04/2019

Во Март оваа година најпознатите, најсаканите, најомилените хрватски панк-рокери, одлучија на најверните фанови да им отсвират посебен концерт и да ги потсетат на самите почетоци на создавањето на бендот. Интересот…

Read more...
Hvala ZG! Hvala ZG!

19/04/2019

ЗАГРЕБ! Најголем соло концерт во кариерата на С.А.Р.С. или во превод - распродаден ДОМ СПОРТОВА! (Не)очекувано?  Додека да се разбудат медиумите после прекраснава концертна вечер, еве фотки од САРС фановите…

Read more...
„Денис & Денис“ ќе настапат на „ТАКСИРАТ“! „Денис & Денис“ ќе настапат на „ТАКСИРАТ“!

19/04/2019

Скопје веќе 16 години по ред има свое скришно место за сите кои ја делат страста кон добрата музика и одличниот провод, но и една уникатна приказна од културната сцена…

Read more...
Гласајте за ТАКСИРАТ! Гласајте за ТАКСИРАТ!

19/04/2019

„Таксират“ фестивал повторно е номиниран меѓу најдобрите фестивали во Европа кои се вклучени во изборот за Европските фестивалски награди (Europe Festival Awards)! Ова е шеста номинација по ред на „Таксират“, кој…

Read more...
Eм гага ем октомври Eм гага ем октомври

19/04/2019

Среќната машина продолжува да вози кажете им на роднините другарите братучетките од Германија!    Го симнавте ЕП-то?   еве го:     Новото ЕП симнете го со клик на омотот…

Read more...
„ЛУЗЕР ФЕСТ“ повторно назад! „ЛУЗЕР ФЕСТ“ повторно назад!

19/04/2019

Таксират Фестивал оваа година возобновува една од своите драги традиции посветена на „таксиратот“ на младите и неафирмирани музичари. За да не остане само градска легенда во муабетите за кризата на…

Read more...
The HIDDEN CAMERAS утре во Скопје! The HIDDEN CAMERAS утре во Скопје!

19/04/2019

Канадскиот инди-поп бенд „Д Хиден Камерас“ (The HIDDEN CAMERAS), предводен од извонредниот талент Џоел Гиб утре (среда, 1. октомври) ќе настапи во кино „Фросина“, МКЦ во Скопје. Култната група која…

Read more...