News

Таксират ги пречекува култните и авангардни ЛАЈБАХ Таксират ги пречекува култните и авангардни ЛАЈБАХ

19/04/2019

Главната вечер на 17. издание на „ТАКСИРАТ“ на 7. декември во „Метрополис Арена“ има чест да биде домаќин на словенечката индустријал легенда, култната група „ЛАЈБАХ“! Најпознатата и истовремено најконтроверзната група…

Read more...
LA PEGATINA за жестока музичка фиеста на ТАКСИРАТ 17 LA PEGATINA за жестока музичка фиеста на ТАКСИРАТ 17

19/04/2019

Во омилениот период од годината за „таксиратлии“, покрај најавените настани од офф-програмата, време е да се подготвите и за фестивалското финале на „ТАКСИРАТ“ кој веќе го комплетира списокот на музичките…

Read more...
Таксират и Д Фестивал номинирани за Европските фестивалски награди! Таксират и Д Фестивал номинирани за Европските фестивалски награди!

19/04/2019

ГЛАСАЈТЕ НА ОВОЈ ЛИНК И ОСВОЈТЕ ВЛЕЗНИЦИ ЗА НАЈДОБРИТЕ ФЕСТИВАЛИ ВО ЕВРОПА! Сред подготовките за 17. издание на ТАКСИРАТ, ни стигнаа две радосни вести! ПРВО: ТАКСИРАТ фестивал седма година по ред…

Read more...
Лузер Фест повик: земи албум, спот и настап во Европа! Лузер Фест повик: земи албум, спот и настап во Европа!

19/04/2019

Октомври е особено плоден дел од музичката есен за тимот на Таксират ангажиран во подготовките за новото издание на Лузер Фест кој нѐ очекува на 28. ноември во МКЦ во…

Read more...
JUNE на најголемата европска музичка конференција JUNE на најголемата европска музичка конференција

19/04/2019

Убава година за Џун! Како дел од ЦЕТЕП програмата за размена на таленти на европско тло, ЏУН имаа можност оваа година да бидат на сцената на најдобриот европски фестивал за…

Read more...
„С.А.Р.С.“ во борба против насилството врз жените „С.А.Р.С.“ во борба против насилството врз жените

19/04/2019

Групата С.А.Р.С. синоќа премиерно го прикажа својот најнов спот насловен „Практична жена“ кој испраќа силна порака против семејното насилство, а за „понежниот“ пол претставува краток курс за самоодбрана. Видеото е…

Read more...
ЛУЗЕР ФЕСТ Конкурс ОПЕН ! ЛУЗЕР ФЕСТ Конкурс ОПЕН !

19/04/2019

Hey  Lоser,  where are you going with that guitar in your hand!!!                       Почитувани поддржувачи на несубвенционираните идеи и македонски…

Read more...