News

Лузер Фест повик: земи албум, спот и настап во Европа! Лузер Фест повик: земи албум, спот и настап во Европа!

22/01/2018

Октомври е особено плоден дел од музичката есен за тимот на Таксират ангажиран во подготовките за новото издание на Лузер Фест кој нѐ очекува на 28. ноември во МКЦ во…

Read more...
JUNE на најголемата европска музичка конференција JUNE на најголемата европска музичка конференција

22/01/2018

Убава година за Џун! Како дел од ЦЕТЕП програмата за размена на таленти на европско тло, ЏУН имаа можност оваа година да бидат на сцената на најдобриот европски фестивал за…

Read more...
„С.А.Р.С.“ во борба против насилството врз жените „С.А.Р.С.“ во борба против насилството врз жените

22/01/2018

Групата С.А.Р.С. синоќа премиерно го прикажа својот најнов спот насловен „Практична жена“ кој испраќа силна порака против семејното насилство, а за „понежниот“ пол претставува краток курс за самоодбрана. Видеото е…

Read more...
ЛУЗЕР ФЕСТ Конкурс ОПЕН ! ЛУЗЕР ФЕСТ Конкурс ОПЕН !

22/01/2018

Hey  Lоser,  where are you going with that guitar in your hand!!!                       Почитувани поддржувачи на несубвенционираните идеи и македонски…

Read more...
Фед Ле Гранд ја помести плажа Парк Фед Ле Гранд ја помести плажа Парк

22/01/2018

Хајнекен Грин Бич Фестивал вчера беше местото. Под полната Месечина на брегот на Охридското Езеро, Фед Ле Гранд приреди незаборавно шоу, кое долго ќе го раскажуваат преку 7-те илјади посетители…

Read more...
И MC Wasp на Хајнекен Грин Бич Фестивал И MC Wasp на Хајнекен Грин Бич Фестивал

22/01/2018

Австралискиот драм енд бејс и хип хоп продуцент - MC Wasp, се приклучува на шоуто на Кирил Џајковски и ТК Вондер на 6-от Хајнекен Грин Бич Фестивал. Џајковски, ТК Вондер…

Read more...
Џајковски и ТК Вондер за продолжение од соништата Џајковски и ТК Вондер за продолжение од соништата

22/01/2018

Хајнекен Грин Бич Фестивал за прв пат ги пречекува Џајковски и ТК Вондер. По 31.07, денот кој Фед Ле Гранд ќе го обележи како најжестокиот петок годинава, следува продолжение од…

Read more...