News

20 години SMUT на Таксират 18 20 години SMUT на Таксират 18

16/12/2018

Кога пред 20 години SMUT почнаа да свират немаше метал-кор во Македонија. Денес зборуваме за бенд кој е основоположник на стилот во регионот и една од најценетите групи во овој…

Read more...
Монти Пајтоновиот „СПАМАЛОТ“ со ексклузивна изведба на Таксират Монти Пајтоновиот „СПАМАЛОТ“ со ексклузивна изведба на Таксират

16/12/2018

Монти Пајтоновиот „Спамалот“, музичката комедија базирана на филмот „Монти Пајтон и Светиот Грал“ и еден од најпопуларните бродвејски мјузикли досега, за прв пат и ексклузивно ќе биде одиграна пред македонската…

Read more...
Билети за Morcheeba од УТРЕ НА ПЛАДНЕ Билети за Morcheeba од УТРЕ НА ПЛАДНЕ

16/12/2018

Утре (среда, 21 септември), точно на пладне почнува продажбата на билетите за концертот на славното дуо Skye & Ross – MORCHEEBA во Скопје! Билетите ќе чинат 1.000 денари и ќе бидат достапни…

Read more...
Конкурсот за ЛУЗЕР ФЕСТ е ОТВОРЕН! Конкурсот за ЛУЗЕР ФЕСТ е ОТВОРЕН!

16/12/2018

Почитувани поддржувачи на несубвенционираните идеи и македонски вредности, дојде нашето омилено време од годината кога со задоволство го најавуваме годинашното издание на Лузер Фест! Неколку дена пред главната фестивалска вечер…

Read more...
Славното дуо SKYE & ROSS - MORCHEEBA на ТАКСИРАТ Славното дуо SKYE & ROSS - MORCHEEBA на ТАКСИРАТ

16/12/2018

Најновиот проект на членовите на светски славниот бенд Morcheeba, пејачката Skye Edwards и гитаристот и половина од продуцентското дуо на групата Ross Godfrey го потврдија своето гостување во Скопје во…

Read more...
Најповолни цени во Европа за Жан-Мишел Жар Најповолни цени во Европа за Жан-Мишел Жар

16/12/2018

Утре (среда, 14-ти септември) во 12:00 часот започнува продажбата на билетите за концертот на легендарниот ЖАН-МИШЕЛ ЖАР во Скопје, кој ќе се одржи на 13-ти ноември во ВИП Арената „Борис…

Read more...
Легендарниот ЖАН-МИШЕЛ ЖАР за отворање на 18-от ТАКСИРАТ Легендарниот ЖАН-МИШЕЛ ЖАР за отворање на 18-от ТАКСИРАТ

16/12/2018

Пионерот на електронската музика Жан-Мишел Жар ќе го одбележи отворањето на 18-то издание на фестивалот Таксират со спектакуларно аудио-визуелно шоу што ќе се одржи на 13-ти ноември во ВИП Арената…

Read more...