News

ЖАН-МИШЕЛ ЖАР најавува единствен концертен спектакл! ЖАН-МИШЕЛ ЖАР најавува единствен концертен спектакл!

14/12/2018

За само неколку дена почнува 18-тиот ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ кој ќе биде отворен со концертниот спектакл на легендарниот ЖАН-МИШЕЛ ЖАР! Пионерот на електронската музика ЖАН-МИШЕЛ ЖАР во недела (13-ти ноември) ќе…

Read more...
РАСПРОДАДЕНИ се сите билети за Skye & Ross from MORCHEEBA РАСПРОДАДЕНИ се сите билети за Skye & Ross from MORCHEEBA

14/12/2018

Меѓу настаните кои ќе го одбележат 18-тото издание на ТАКСИРАТ Фестивал е и концертот на Skye & Ross - членовите на светски славниот бенд MORCHEEBA! Со својот најнов проект тие…

Read more...
Поради огромен интерес закажана е ВТОРА ИЗВЕДБА на Монти Пајтон Спамалот Поради огромен интерес закажана е ВТОРА ИЗВЕДБА на Монти Пајтон Спамалот

14/12/2018

По целосната распродажба на билетите за премиерната изведба на МОНТИ ПАЈТОН СПАМАЛОТ во Скопје и огромниот интерес на публиката, закажана е и ВТОРА ИЗВЕДБА на најпопуларниот бродвејски мјузикл! Во рамки…

Read more...
Мјузиклот Монти Пајтон Спамалот е ЦЕЛОСНО РАСПРОДАДЕН! Мјузиклот Монти Пајтон Спамалот е ЦЕЛОСНО РАСПРОДАДЕН!

14/12/2018

На помалку од 4 недели пред одржувањето, РАСПРОДАДЕНИ СЕ СИТЕ БИЛЕТИ за ексклузивната изведба на хит-мјузиклот МОНТИ ПАЈТОН СПАМАЛОТ во Скопје! Музичката комедија базирана на филмот „Монти Пајтон и Светиот Грал“…

Read more...
Таксиратирај и ти! Повик за волонтери на Таксират! Таксиратирај и ти! Повик за волонтери на Таксират!

14/12/2018

ТАКСИРАТ ги повикува сите млади луѓе кои сакаат да станат дел од тимот на ТАКСИРАТ ВОЛОНТЕРИ и да стекнат драгоцени искуства на фестивалот, да се пријават на конкурсот „Таксиратирај и…

Read more...
Нов ограничен број на партер и фан-пит билети за Жан-Мишел Жар Нов ограничен број на партер и фан-пит билети за Жан-Мишел Жар

14/12/2018

Радосна вест за сите фанови на Жан-Мишел Жар кои не успеаја да ги набават распродадените фан-пит и партер влезници: по огромниот број реакции од публиката и барања за овие билети…

Read more...
Распродадени се фан-пит и партер билетите за ЖАН-МИШЕЛ ЖАР! Распродадени се фан-пит и партер билетите за ЖАН-МИШЕЛ ЖАР!

14/12/2018

Остануваат уште безмалку 20 дена до одржувањето на концертот на легендарниот ЖАН-МИШЕЛ ЖАР во Скопје, а веќе е распродаден речиси 70% од вкупниот капацитет за овој ексклузивен настан на ТАКСИРАТ,…

Read more...