News

Африканска конекција Африканска конекција

17/02/2011

Суперхикс со првиот ремикс на нивниот нов сингл Африка. Загребскиот рап бенд Connect е потписник на ремиксот на Африка, песна која пред само месец и половина ја имаше својата промоција…

Read more...
Интимно… со Суперхикс

08/02/2011

Конечно... вест која ја чекавме цели 7 години: Суперхикс со самостоен концерт. Пред точно 17 години, тогаш младиот и амбициозен ска-панк-реге-латин-балкан бенд ја започна својата (невозможна) мисија, да стане дел…

Read more...
Dubioza Kolektiv номинирани за најдобар независен албум Dubioza Kolektiv номинирани за најдобар независен албум

02/02/2011

Со албумот "5 до 12″ DUBIOZA KOLEKTIV е во номинација за најдобар независен албум за 2010 година според IMPALA, меѓународна независна организација основана во 2000 година на иницијатива на независните…

Read more...
Суперхикс во Африка Суперхикс во Африка

25/01/2011

По повеќемесечно снимање на повеќе скопски локации Суперхикс конечно со нов видео запис, и тоа за, сега веќе сме сигурни, големиот хит Африка. Својата балканска премиера Африка ја имаше на…

Read more...
Кирил на World Music Expo во Копенхаген Кирил на World Music Expo во Копенхаген

30/10/2011

Вечер во DR Koncerthauset во Копенхаген, Данска, (1:45 a.m.), КИРИЛ настапува на најголемиот светски саем на музика – WOMEX. Кирил ќе настапи на Вомекс како еден од ретките балкански артисти…

Read more...
Blla Blla Blla со нов спот за “E keqja keq më la” Blla Blla Blla со нов спот за “E keqja keq më la”

07/07/2011

Новиот видео спот на Бла Бла Бла... конечно премиерно се појави пред балканската публика на 10.10.2010. МТV прикажувањето на најновото видео на Blla Blla Blla... за песната E keqja keq…

Read more...
Duis eget ipsum non tortor bibendum imperdiet vitae Duis eget ipsum non tortor bibendum imperdiet vitae

15/03/2012

Nam malesuada elementum quam vel suscipit. Donec vehicula, lacus sed consequat tempus, mauris orci varius augue, vitae pharetra lorem purus vel sapien. Mauris non nisi luctus enim pretium ultricies vitae…

Read more...