News

СТАРТУВА Д ФЕСТИВАЛ! СТАРТУВА Д ФЕСТИВАЛ!

14/07/2011

Ова лето во Дојран ќе се одржи првото издание на Д Фестивал во организација на Antenna 5 Radio и Password Production. На први август македонската публика на дојранското крајбрежје ќе…

Read more...
and now…Poland! and now…Poland!

07/07/2011

По успешните концерти од почетокот на овогодинешната турнеја Љубљана, Сарајево, Ријека, Луксембург, КИРИЛ ЏАЈКОВСКИ на фестивалот Танц и Фолкфест во Рудолстадт, Германија, на сцената во Хеине Парк пред 10 илјадната…

Read more...
Писмо од Хикси Писмо од Хикси

07/07/2011

Продолжуваме понатаму со летната турнеја… Овој четврток (07. јули) сме на Егзит Фестивалот во Нови Сад на Fusion сцената! Особена чест и задоволство ни е да ве известиме дека ја…

Read more...
ТФФ Рудолстадт ТФФ Рудолстадт

02/07/2011

По настапите во Љубљана (Шкисова Тржница), Хановер (Масала Фестивал), Ријека, Сараево, и Луксембург (Фет де ла Музик), во склоп на турнејата која е во тек, во сабота, 2. јули на…

Read more...
Comeback Comeback

30/06/2011

Концертот на Санаториум на 11ти јуни помина со очекуваната и препознатлива жестина на македонскиот антологиски треш-метал бенд. Санаториум настапи на Скопското Кале во рамките на мото-фестот организиран од клубот “Ноќни…

Read more...
Број 1 ова лето! Број 1 ова лето!

24/06/2011

Остануваат уште десетина дена до број 1 настанот ова лето, Green Beach Festival 2011 во организација на Octopussy Entertainment и Password Production. Како што веќе најавивме, хедлајнерите на годинашното издание…

Read more...
Машин-хикс на Супер-ски концерт! Машин-хикс на Супер-ски концерт!

17/06/2011

Скопскиот бенд Суперхикс вечерва повторно ќе ја забавува домашната публика, а настапот на бандата инструментале овојпат ќе биде на Машински Факултет, во организација на МФС со цел да ги сплоти…

Read more...