News

Излези на EXIT! Излези на EXIT!

31/05/2011

Како и секоја година Exit фестивалот и овојпат ви гарантира феноменална забава! Со одличен line up, извонредна листа на хедлајнери, 20 стејџа, повеќе од 600.000 посетители и 4 дена комплетно…

Read more...
Мизар безгранично Мизар безгранично

27/05/2011

Последното студиско остварување на култните Мизар, „Детето и белото море“,  е веќе во продажба и на музичкиот пазар во Хрватска и Словенија, во издаваштво на Далас Рекордс и ЕМИ Словенија.…

Read more...
Итно известување: Дубиоза радио шоу! Итно известување: Дубиоза радио шоу!

23/05/2011

Дубиоза Колектив @ radiOrakel ~ вечерва, 19:00 часот!!! Чујте ги во живо песните од новиот албум „Wild Wild East“!!!Радио Оракел , 19ч.! Закачете се!  

Read more...
Респект за Gentleman! Респект за Gentleman!

22/05/2011

Со второто гостување во Скопје, Gentleman & The Evolution приредија концерт кој никого не остави рамнодушен. Еден од најголемите музичари на современата реге музика, поддржан од осумчлениот состав на бендот…

Read more...
Blla Blla Blla… победи! Blla Blla Blla… победи!

19/05/2011

Екипата на групата Blla Blla Blla… се врати со награда од фестивалот на музички видеа, VideoFesti Muzikor кој се одржа на 16ти мај, во Приштина. Видеото за песната „Kujt i…

Read more...
Каков концерт! Каков концерт!

16/05/2011

“…Prolećno veče, pivo pod otvorenim nebom i nasmejana lica u gužvi… Treća domaća dobrodošlica za najpoznatijeg nemačkog rege umetnika! Tilman Oto (35), poznatiji kao Gentleman, treći put je nastupio u…

Read more...
Филмска Авангарда Филмска Авангарда

12/03/2011

Музиката на Кирил Џајковски за филмовите „Големата Вода“ и „Балканкан“, вечерва ќе биде предизвик за Македонската филхармонија и диригентот Саша Николовски-Ѓумар. На концертот  „Филмска авангарда“ во Домот на АРМ ќе…

Read more...