News

„Зад Аголот“ нема зима, се готви 2013 „Зад Аголот“ нема зима, се готви 2013

19/07/2018

За Зад Аголот нема зима! На 8-ми јуни 2012 година се докажа дека оваа новосоздадена скопска рап екипа има квалитет и амбиции за големи достигнувања. Токму на таа дата се…

Read more...
Foolish Green го најавува деби албумот Foolish Green го најавува деби албумот

19/07/2018

Откако во јуни изминатата година го објавија ЕП-изданието „Sun is Gone“, Foolish Green стана име кое ветува здрава свежина на домашната сцена и бенд со музичка зрелост која префинетата музичка…

Read more...
Втор сингл од новиот албум на Bernays Propaganda Втор сингл од новиот албум на Bernays Propaganda

19/07/2018

ЗАБРАНЕТА ПЛАНЕТА, третиот албум на BERNAYS PROPAGANDA ќе се појави на 26 Февруари на винил и компакт диск ( во Март и на касета!!! ). На 15 Февруари бендот одлучи…

Read more...
„Пеперминт“ промовираат нов видео спот! „Пеперминт“ промовираат нов видео спот!

19/07/2018

После успехот со синглот „Ако", панк-рок составот „Пеперминт" повторно станува актуелен објавувајќи го својот нов видео-спот за песната „Твоето Куче". „Твоето Куче" е воедно најава за нивниот нов албум, насловен…

Read more...
Оркестарска турнеја на Влатко Стефановски Оркестарска турнеја на Влатко Стефановски

19/07/2018

По успешните концерти во Љубљана и Марибор со гудачкиот оркестар на Словенечката Филхармонија, Влатко Стефановски породлжува со спектакуларни оркестарски концерти. Тој настапи во Монако, со филхармонијата на Монте Карло на…

Read more...
BERNAYS PROPAGANDA – Погрешно знаме BERNAYS PROPAGANDA – Погрешно знаме

19/07/2018

BERNAYS PROPAGANDA се бомбона која што наместо овошен сок во средината, има камен што ви ги крши забите. Поаѓајќи од почетните постулати на панк филозофијата; слободата на изразувањето и социјалната…

Read more...
Foolish Green ви ја претставуваат „Laika“ Foolish Green ви ја претставуваат „Laika“

17/12/2012

Од бесконечната осаменост и безвучност на космичкиот простор, ви го претставуваме првиот чекор за бегство кон блескавото откровение на новите музички простори. „Foolish Green“ го презентираат својот новогодишен сингл „Laika“,…

Read more...