News

„Sun is Gone“ - live видео на Foolish Green „Sun is Gone“ - live видео на Foolish Green

25/04/2018

Откако во декември 2012 го претставија новогодишниот сингл „Лајка“ (достапен за бесплатно превземање тука) како прв дел од новиот албум, Foolish Green на „јутјуб“ каналот го објавуваат и своето прво…

Read more...
Нов албум на ПЕПЕРМИНТ Нов албум на ПЕПЕРМИНТ

25/04/2018

„Пеперминт“ конечно ќе го промовира својот нов албум насловен „Ама Ако“. После успехот со синглот „Ако“ и активната година со повеќе остварувања и успеси, панк-рок составот веќе важи за најголемото…

Read more...
„Зад Аголот“ нема зима, се готви 2013 „Зад Аголот“ нема зима, се готви 2013

25/04/2018

За Зад Аголот нема зима! На 8-ми јуни 2012 година се докажа дека оваа новосоздадена скопска рап екипа има квалитет и амбиции за големи достигнувања. Токму на таа дата се…

Read more...
Foolish Green го најавува деби албумот Foolish Green го најавува деби албумот

25/04/2018

Откако во јуни изминатата година го објавија ЕП-изданието „Sun is Gone“, Foolish Green стана име кое ветува здрава свежина на домашната сцена и бенд со музичка зрелост која префинетата музичка…

Read more...
Втор сингл од новиот албум на Bernays Propaganda Втор сингл од новиот албум на Bernays Propaganda

25/04/2018

ЗАБРАНЕТА ПЛАНЕТА, третиот албум на BERNAYS PROPAGANDA ќе се појави на 26 Февруари на винил и компакт диск ( во Март и на касета!!! ). На 15 Февруари бендот одлучи…

Read more...
„Пеперминт“ промовираат нов видео спот! „Пеперминт“ промовираат нов видео спот!

25/04/2018

После успехот со синглот „Ако", панк-рок составот „Пеперминт" повторно станува актуелен објавувајќи го својот нов видео-спот за песната „Твоето Куче". „Твоето Куче" е воедно најава за нивниот нов албум, насловен…

Read more...
Оркестарска турнеја на Влатко Стефановски Оркестарска турнеја на Влатко Стефановски

25/04/2018

По успешните концерти во Љубљана и Марибор со гудачкиот оркестар на Словенечката Филхармонија, Влатко Стефановски породлжува со спектакуларни оркестарски концерти. Тој настапи во Монако, со филхармонијата на Монте Карло на…

Read more...