News

Нов сингл на Дубиоза Колектив Нов сингл на Дубиоза Колектив

21/07/2018

Дубиоза Колектив го претставува новиот сингл „КАЖУ“, кој е најава за шестиот студиски албум на бендот, насловен „АПСУРДИСТАН“. „Песната ‘Кажу’ е инспирирана од општоприфатените ‘вистини’ со кои сме секојдневно бомбардирани…

Read more...
Одиме на рандеву! Одиме на рандеву!

21/07/2018

„За прв пат Скопје е топло, Зад Аголот стана екипа“ - 13 момци кои работат како еден артист. Искрено и од љубов, затоа што само така знаат. На задоволство на…

Read more...
Аго и Игимен, гости на Зад Аголот! Аго и Игимен, гости на Зад Аголот!

21/07/2018

На задоволство на својата публика Зад Аголот го најавија нивниот самостоен концерт па "Ќе дојдеш ли на рандеву"? Екипата ги открива деталите за овој концерт кој е закажан за 12ти…

Read more...
Суперхикс фешта во Солун Суперхикс фешта во Солун

21/07/2018

Минатиот петок (15.03.2013), Суперхикс го одржаа својот прв концерт во Грција, пред повеќе од 1200 луѓе кои имаа прилика да се забавуваат со фуриозната банда инструментале. Нивниот настап беше во…

Read more...
SOLD OUT! Foolish Green закажаа втор концерт SOLD OUT! Foolish Green закажаа втор концерт

21/07/2018

На наше огромно задоволство, вечерашниот концерт на FOOLISH GREEN (15.02.2013), на кој групата го претставува својот деби албум „Escape“ е целосно распродаден, а поради големиот интерес и на задоволство на…

Read more...
Суперхикс - фестивалски ѕвезди во Солун Суперхикс - фестивалски ѕвезди во Солун

21/07/2018

Суперхикс банда инструментале после 19 години постоење, ќе го одржи својот прв концерт во соседна Грција. Хикси вечерва (15.03.2013) настапуваат на второто издание на Балкан Фест со посебно место на…

Read more...
Зад Аголот самостоен концерт Зад Аголот самостоен концерт

21/07/2018

Промената може да биде баш ЗАД АГОЛОТ. "Јас и ти", новото видео на Зад Аголот ги поместува границите за тоа како (треба да) изгледа домашниот хип хоп, а тоа е…

Read more...