News

Нови артисти на Аква Парк Фест Нови артисти на Аква Парк Фест

25/04/2018

Покрај веќе најавените ѕвезди од светската денс сцена, Mark Knight – авторот на некои од најголемите хитови во последните 10 години, и Sunnery James & Ryan Marciano – холандската денс атракција, ви…

Read more...
Култур Шок со Grandpa Guru во Скопје Култур Шок со Grandpa Guru во Скопје

25/04/2018

По незаборавниот концерт одржан пред две години, нашите стари пријатели од Сиетл повторно доаѓаат во Скопје. КУЛТУР ШОК доаѓаат да го промовираат новото и одлично ЕП издание насловено „Tales of…

Read more...
Аква Парк Фест со светските денс ѕвезди Аква Парк Фест со светските денс ѕвезди

25/04/2018

АКВА ПАРК ФЕСТ го има задоволството да го претстави првиот дел од музичата програма која ќе го одбележи првото издание на фестиваот и тоа токму со водечките имиња на светската…

Read more...
Зад Аголот - „Нема лимит“ Зад Аголот - „Нема лимит“

25/04/2018

Додека ги броиме часовите до концертот, момците од „Зад Аголот“ ви претставуваат уште една новост од нивната продукција, како најава за комплетниот перформанс кој екипата конечно ќе го претстави пред…

Read more...
Демо конкурс на Аква Парк Фест Демо конкурс на Аква Парк Фест

25/04/2018

Аква Парк Фест покрај хедлајнерите кои ќе ги претстави музичката програма, објавува и конкурс со кој им нуди шанса и на демо бендовите да се претстават на првото издание на…

Read more...
Кирил и Мелодија Кирил и Мелодија

25/04/2018

Одбројувањето ни оди вака: 17 години од нашиот прв организиран концерт, 15то издание на Таксират, 12 години самотија од најголемата љубов АЛАРМ, 10 години од Ману на Кале, 7 од…

Read more...
Да ви кажеме збор-два! Да ви кажеме збор-два!

25/04/2018

Се гледаме на концерт на 12. април, во МКЦ (денсинг сала)! Толку. А тајната ќе ви ја кажат ЗАД АГОЛОТ на видео-интервјуто за Балкан Хип Хоп Радио! ;)    …

Read more...