News

АкваПаркФест ги претставува демо бендовите АкваПаркФест ги претставува демо бендовите

25/04/2018

Аква Парк Фест, освен веќе афирмираните музички имиња, во рамиките на своите фестивалски акции и иницијативата за афирмирање на младата музичка сцена кај нас, објави конкурс за демо бендовите, нудејќи…

Read more...
Easter Festival со СУПЕРХИКС Easter Festival со СУПЕРХИКС

25/04/2018

Шестчлениот фуриозен состав СУПЕРХИКС, во петок (3ти мај) празнично заминува за Велес, каде што ќе ја предводи најголемата велигденска журка во Македонија, EASTER FESTIVAL. Ова ќе биде прв настап на…

Read more...
Спектакуларен крај на АкваПаркФест со Paul van Dyk Спектакуларен крај на АкваПаркФест со Paul van Dyk

25/04/2018

За љубителите на врвната електронска музика Аква Парк Фест најавува исклучително посебна ноќ! Легендарниот диџеј и продуцент Paul van Dyk, човекот кој светски реномираниот „DJ Magazin“ два пати го прогласи…

Read more...
Музичките бунтовници доаѓаат на Аква Парк Фест Музичките бунтовници доаѓаат на Аква Парк Фест

25/04/2018

Ви го претставуваме новиот бран на артисти кои се приклучуваат на листата со музички имиња кои го потврдија својот настап напрвото издание на АКВА ПАРКФЕСТ, а кој ќе се одржи…

Read more...
Гуру поздрав од Kultur Shock Гуру поздрав од Kultur Shock

25/04/2018

На 28. април во скопскиот клуб „Хавана“ го пречекуваме мултикултурниот музички феномен KULTUR SHOCK. Еден од најдобрите бендови во живо познат по фуриозните настапи, доаѓа во Скопје, по повеќе од…

Read more...
Излегува новото ЦД на ДУБИОЗА Излегува новото ЦД на ДУБИОЗА

25/04/2018

Утре официјално излегува во продажба ЦД изданието од новиот албум на Дубиоза Колкектив насловен „Апсурдистан“, кое во Македонија е објавено под етикетата на Пасворд Продакшн. Ова е шести студиски албум…

Read more...
Џајковски и С.А.Р.С., дел од Аква Парк Фест Џајковски и С.А.Р.С., дел од Аква Парк Фест

25/04/2018

Посебно задоволство на Аква Парк Фест ќе биде и настапот на еден од најзначајните композитори, продуценти и диџеи на балканската електросцена – Кирил Џајковски, чие име го додаваме на веќе…

Read more...