News

11 години подоцна: МАНУ ЧАО ЛА ВЕНТУРА на Скопско лизгалиште 11 години подоцна: МАНУ ЧАО ЛА ВЕНТУРА на Скопско лизгалиште

16/07/2018

Единаесет години по еден од најдобрите концерти кои било кога се одржале кај нас, на 21. септември МАНУ ЧАО (MANU CHAO) се враќа на истата локација, Скопското лизгалиште. Среќата повторно се…

Read more...
Првите артисти на Д ФЕСТИВАЛ 2013 Првите артисти на Д ФЕСТИВАЛ 2013

16/07/2018

Во организација на Пасворд Продакшн и Антена 5 Радио, на 27ми јули (сабота) ќе се одржи третото издание на Д Фестивал, а паркингот Гранит во Дојран повторно ќе биде местото…

Read more...
Промоција на деби-албумот на Гоце Стевковски Септет Промоција на деби-албумот на Гоце Стевковски Септет

16/07/2018

Во вторник, 25. јуни, Гоце стевковски Септет - новиот музички проект на реномираниот македонски тапанар, ќе го промовира својот деби-албум 7 stories. Промоцијата на новото џез остварување ќе се одржи…

Read more...
ROGER SANCHEZ - хаус легендата доаѓа на Green Beach ROGER SANCHEZ - хаус легендата доаѓа на Green Beach

16/07/2018

ROGER SANCHEZ, амбасадорот на денс музиката и еден од најуспешните артисти на електронската музичка сцена се приклучува кон програмата на најквалитетното EDM случување кај нас, Green Beach Festival 4! Греми…

Read more...
Транс пионерот FERRY CORSTEN на Green Beach Festival Транс пионерот FERRY CORSTEN на Green Beach Festival

16/07/2018

Green Beach Festival и обалата на плажата Парк во Охрид веќе со години е вистинско одредиште за сите кои се желни за незаборавна забава со врвните светски диџеи, а на…

Read more...
Happy Weekend за концертот на KRS One Happy Weekend за концертот на KRS One

16/07/2018

Во организација на Password Production и SureShotz, на 7ми јули во клуб Колосеум, гостува KRS-ONE – Американскиот легендарен емси и продуцент директно од New York за прв пат пред македонската…

Read more...
На излет со АНТЕНАТ На излет со АНТЕНАТ

16/07/2018

На јубилејната година и се придружува уште еден музички настан со кој Таксират 15 ве повика на излет со одличниот бенд АНТЕНАТ. Овој концерт е закажан за 8. јуни, на…

Read more...