News

Предгрупи на Ману Чао Ла Вентура Предгрупи на Ману Чао Ла Вентура

27/04/2018

За само неколку дена, на 7 септември, стартува долго очекуваната балканска турнеја на Ману Чао Ла Вентура, која своето финале ќе го има токму во Скопје, на 21 септември. Единаесет…

Read more...
Следна дестинација на Суперхикс: Романија и Бугарија Следна дестинација на Суперхикс: Романија и Бугарија

27/04/2018

Суперхикс банда инструментале заминуваат на продолжен викенд и мини-турнеја во Бугарија и Романија, со која ја привршуваат летната концертна сезона. Како дел од овој „тур-лег“, Хикси вечерва (22 август) најпрво…

Read more...
Нов контингент промо влезници за GREEN BEACH Нов контингент промо влезници за GREEN BEACH

27/04/2018

На 2 август, на плажата Парк во Охрид нѐ очекува новото издание на грандиозниот Green Beach фестивал, а за сите вљубеници во електронската музика, фестивалот најавува нови поволности. Годинава веќе…

Read more...
11 години подоцна: МАНУ ЧАО ЛА ВЕНТУРА на Скопско лизгалиште 11 години подоцна: МАНУ ЧАО ЛА ВЕНТУРА на Скопско лизгалиште

27/04/2018

Единаесет години по еден од најдобрите концерти кои било кога се одржале кај нас, на 21. септември МАНУ ЧАО (MANU CHAO) се враќа на истата локација, Скопското лизгалиште. Среќата повторно се…

Read more...
Првите артисти на Д ФЕСТИВАЛ 2013 Првите артисти на Д ФЕСТИВАЛ 2013

27/04/2018

Во организација на Пасворд Продакшн и Антена 5 Радио, на 27ми јули (сабота) ќе се одржи третото издание на Д Фестивал, а паркингот Гранит во Дојран повторно ќе биде местото…

Read more...
Промоција на деби-албумот на Гоце Стевковски Септет Промоција на деби-албумот на Гоце Стевковски Септет

27/04/2018

Во вторник, 25. јуни, Гоце стевковски Септет - новиот музички проект на реномираниот македонски тапанар, ќе го промовира својот деби-албум 7 stories. Промоцијата на новото џез остварување ќе се одржи…

Read more...
ROGER SANCHEZ - хаус легендата доаѓа на Green Beach ROGER SANCHEZ - хаус легендата доаѓа на Green Beach

27/04/2018

ROGER SANCHEZ, амбасадорот на денс музиката и еден од најуспешните артисти на електронската музичка сцена се приклучува кон програмата на најквалитетното EDM случување кај нас, Green Beach Festival 4! Греми…

Read more...