News

Следна дестинација на Суперхикс: Романија и Бугарија Следна дестинација на Суперхикс: Романија и Бугарија

22/01/2018

Суперхикс банда инструментале заминуваат на продолжен викенд и мини-турнеја во Бугарија и Романија, со која ја привршуваат летната концертна сезона. Како дел од овој „тур-лег“, Хикси вечерва (22 август) најпрво…

Read more...
Нов контингент промо влезници за GREEN BEACH Нов контингент промо влезници за GREEN BEACH

22/01/2018

На 2 август, на плажата Парк во Охрид нѐ очекува новото издание на грандиозниот Green Beach фестивал, а за сите вљубеници во електронската музика, фестивалот најавува нови поволности. Годинава веќе…

Read more...
11 години подоцна: МАНУ ЧАО ЛА ВЕНТУРА на Скопско лизгалиште 11 години подоцна: МАНУ ЧАО ЛА ВЕНТУРА на Скопско лизгалиште

22/01/2018

Единаесет години по еден од најдобрите концерти кои било кога се одржале кај нас, на 21. септември МАНУ ЧАО (MANU CHAO) се враќа на истата локација, Скопското лизгалиште. Среќата повторно се…

Read more...
Првите артисти на Д ФЕСТИВАЛ 2013 Првите артисти на Д ФЕСТИВАЛ 2013

22/01/2018

Во организација на Пасворд Продакшн и Антена 5 Радио, на 27ми јули (сабота) ќе се одржи третото издание на Д Фестивал, а паркингот Гранит во Дојран повторно ќе биде местото…

Read more...
Промоција на деби-албумот на Гоце Стевковски Септет Промоција на деби-албумот на Гоце Стевковски Септет

22/01/2018

Во вторник, 25. јуни, Гоце стевковски Септет - новиот музички проект на реномираниот македонски тапанар, ќе го промовира својот деби-албум 7 stories. Промоцијата на новото џез остварување ќе се одржи…

Read more...
ROGER SANCHEZ - хаус легендата доаѓа на Green Beach ROGER SANCHEZ - хаус легендата доаѓа на Green Beach

22/01/2018

ROGER SANCHEZ, амбасадорот на денс музиката и еден од најуспешните артисти на електронската музичка сцена се приклучува кон програмата на најквалитетното EDM случување кај нас, Green Beach Festival 4! Греми…

Read more...
Транс пионерот FERRY CORSTEN на Green Beach Festival Транс пионерот FERRY CORSTEN на Green Beach Festival

22/01/2018

Green Beach Festival и обалата на плажата Парк во Охрид веќе со години е вистинско одредиште за сите кои се желни за незаборавна забава со врвните светски диџеи, а на…

Read more...