News

Таксират промо концерт: Porn feat. Billy Gould (Faith No More) Таксират промо концерт: Porn feat. Billy Gould (Faith No More)

20/07/2018

Таксират Фестивал ви гo претставува PORN - бендот од калифорниското подземје кој доаѓа во Скопје заедно со Billy Gould, басистот на американскиот состав Faith No More. Нивниот жесток и неконвенционален…

Read more...
Foolish Green настапуваат во Холандија Foolish Green настапуваат во Холандија

20/07/2018

По настапите на речиси сите поголеми музички фестивали низ Македонија FOOLISH GREEN овој викенд заминуваат за Холандија каде што ќе одржат два концерта пред холандската публика. Во петок (15 ноември 2013)…

Read more...
Промоција: нов сингл на Conquering Lion Промоција: нов сингл на Conquering Lion

20/07/2018

Conquering Lion се враќаат на голема врата со нивниот втор сингл "Trickster's End" од новиот албум "Revelation". По повеќе од успешниот прв сингл "Wicked Man" кој групата го објави во…

Read more...
Дубиоза Колектив: еден од оние концерти во животот! Дубиоза Колектив: еден од оние концерти во животот!

20/07/2018

Дубиоза Колектив минатата саботата одржа спектакуларен концерт во Загреб, кој докажа дека ова е еден од најголемите бендови во регионот. 10.000 посетители беа дел од фештата која ја приреди бендот…

Read more...
Распродаден е концертот на Дубиоза Колектив во Загреб Распродаден е концертот на Дубиоза Колектив во Загреб

20/07/2018

Недела дена пред одржувањето, продадени се сите влезници за концертот на Дубиоза Колектив кој ќе се одржи во Големата сала на „Дом спортова“ во Загреб на 26. октомври. Да се…

Read more...
Промо-влезници за ТАКСИРАТ 15 Промо-влезници за ТАКСИРАТ 15

20/07/2018

По одличниот концерт на Ману Чао Ла Вентура, кој се одржа како последен во низата на годинашните „Таксират 15“ промо-настани, време е да се подготвите и за финалната вечер на…

Read more...
Јубилејно издание на ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ Јубилејно издание на ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ

20/07/2018

Петнаесет години по ред, Скопје во декември го снаоѓа нов „Таксират“. Наш „таксират“ е повторно да славиме... во име на музиката. Звучи неверојатно, но „Таксират“ петнаесет години успеа да го…

Read more...