News

„Хладно Пиво“ со нов спот „Хладно Пиво“ со нов спот

25/04/2018

„Хладно Пиво“ не престанува со изненадувања. Со неодамна објавениот сингл „Било који број“, бендот покажа дека сака со своите песни да ги поместува границите, а некаде помеѓу да го задржи…

Read more...
„Revelation“ - нов албум на Conquering Lion! „Revelation“ - нов албум на Conquering Lion!

25/04/2018

Conquering Lion откако се вратија на голема врата со одличниот сингл „Trickster's End“, утре (22 ноември 2013) го објавуваат својот нов студиски албум „Revelation“! Ова е трет албум на групата…

Read more...
Таксират промо концерт: Porn feat. Billy Gould (Faith No More) Таксират промо концерт: Porn feat. Billy Gould (Faith No More)

25/04/2018

Таксират Фестивал ви гo претставува PORN - бендот од калифорниското подземје кој доаѓа во Скопје заедно со Billy Gould, басистот на американскиот состав Faith No More. Нивниот жесток и неконвенционален…

Read more...
Foolish Green настапуваат во Холандија Foolish Green настапуваат во Холандија

25/04/2018

По настапите на речиси сите поголеми музички фестивали низ Македонија FOOLISH GREEN овој викенд заминуваат за Холандија каде што ќе одржат два концерта пред холандската публика. Во петок (15 ноември 2013)…

Read more...
Промоција: нов сингл на Conquering Lion Промоција: нов сингл на Conquering Lion

25/04/2018

Conquering Lion се враќаат на голема врата со нивниот втор сингл "Trickster's End" од новиот албум "Revelation". По повеќе од успешниот прв сингл "Wicked Man" кој групата го објави во…

Read more...
Дубиоза Колектив: еден од оние концерти во животот! Дубиоза Колектив: еден од оние концерти во животот!

25/04/2018

Дубиоза Колектив минатата саботата одржа спектакуларен концерт во Загреб, кој докажа дека ова е еден од најголемите бендови во регионот. 10.000 посетители беа дел од фештата која ја приреди бендот…

Read more...
Распродаден е концертот на Дубиоза Колектив во Загреб Распродаден е концертот на Дубиоза Колектив во Загреб

25/04/2018

Недела дена пред одржувањето, продадени се сите влезници за концертот на Дубиоза Колектив кој ќе се одржи во Големата сала на „Дом спортова“ во Загреб на 26. октомври. Да се…

Read more...