News

Концертна промоција на новиот албум на С.А.Р.С. Концертна промоција на новиот албум на С.А.Р.С.

20/10/2018

Еден од најбараните авторски бендови во регионот, српскиот алтернативен бенд С.А.Р.С. најавува голема концертна промоција на својот нов албум „Иконе поп културе“ во Скопје. Концертот на едно од главните музички…

Read more...
Влезниците за концертот на DOG EAT DOG во продажба од 10. март Влезниците за концертот на DOG EAT DOG во продажба од 10. март

20/10/2018

Влезниците за концертот на групата DOG EAT DOG кој ќе се одржи на 15. мај 2014 во Младински Културен Центар во Скопје, ќе бидат пуштени во продажба во понеделник (10.…

Read more...
DOG EAT DOG во Скопје!!! DOG EAT DOG во Скопје!!!

20/10/2018

Американскиот кросовер бенд DOG EAT DOG, во рамки на својата пролетна турнеја за 2014 година, ќе ја посети и Македонија! DOG EAT DOG, групата која зад себе има 24 години…

Read more...
ТАКСИРАТ 15 - Live Report ТАКСИРАТ 15 - Live Report

20/10/2018

Секоја година во редовите на својата верна публика, Таксират Фестивал редовно ги привлекува и посетителите од соседните земји. Какви впечатоци од Таксират 15 понесоа „таксиратџиите“ од Бугарија ви пренесуваме постфестум…

Read more...
Conquering Lion промовираат нов спот Conquering Lion промовираат нов спот

20/10/2018

Најпродуктивниот и респектиран македонски реге состав CONQUERING LION во сабота, 25 јануари 2014 го промовираат новиот видео спот за песната „Trickster’s End“. Промоцијата на спотот ќе се одржи во Југотон…

Read more...
Џајковски на престижниот Eurosonic фестивал Џајковски на престижниот Eurosonic фестивал

20/10/2018

Пасворд Продакшн и Таксират Фестивал со особена гордост го претставуваат македонскиот композитор и музички продуцент КИРИЛ ЏАЈКОВСКИ како најдобриот „ЦЕЕТЕП“ артист за 2013, на најголемиот „шоукејс“ музички фестивал „Еуросоник“! Во…

Read more...
EXIT label ви подарува новогодишен пакет со Conquering Lion EXIT label ви подарува новогодишен пакет со Conquering Lion

20/10/2018

Со големо задоволство ви го претставуваме музичкиот новогодишен пакет, со новото издание на онлајн етикетата, REVELATION, третиот по ред албум на македонскиот реге состав CONQUERING LION. Изданието е достапно за…

Read more...