News

„Release Yourself“ забавата со РОЏЕР САНЧЕЗ се сели во „Метрополис Арена“ „Release Yourself“ забавата со РОЏЕР САНЧЕЗ се сели во „Метрополис Арена“

19/10/2018

Со цел да бидеме сигурни дека ништо нема да се испречи пред ветувањето дека настапот на РОЏЕР САНЧЕЗ ќе биде најдобрата забава која ќе ја одбележи концертната пролет оваа година,…

Read more...
TV RAGE предгрупа на DOG EAT DOG TV RAGE предгрупа на DOG EAT DOG

19/10/2018

TV RAGE македонскиот рок’ен’рол бенд кој го претставува нојз-панк звукот на младата и плодна кумановска сцена ќе настапи како предгрупа на концертот на DOG EAT DOG кој ќе се одржи…

Read more...
Промоција на ЦД изданието „The Best of СУПЕРХИКС“ Промоција на ЦД изданието „The Best of СУПЕРХИКС“

19/10/2018

Дружината на СУПЕРХИКС банда инструментале, подмладена, проширена и надградена, оваа година активно тргна во прослава на 20 години постоење на бендот. По тој повод, утре (вторник, 15. април) ќе биде…

Read more...
С.А.Р.С. и Тајзи подготвени за утрешниот концерт во Скопје С.А.Р.С. и Тајзи подготвени за утрешниот концерт во Скопје

19/10/2018

Утре (четврток, 10 април) во „Експо Центар“ во Скопје, еден од најбараните авторски бендови во регионот С.А.Р.С. ќе одржи голема концертна промоција на својот нов албум „Иконе Поп Културе“. Станува…

Read more...
CONQUERING LION со концерт во Скопје пред старт на европската турнеја CONQUERING LION со концерт во Скопје пред старт на европската турнеја

19/10/2018

По промоцијата на албумот „Revelation“ и прославата по повод 7 години постоење на бендот која се одржа изминатиот викенд во Тетово, групата CONQUERING LION во среда, 9 април ќе одржи…

Read more...
Последен ден за промо картите за С.А.Р.С. и DOG EAT DOG Последен ден за промо картите за С.А.Р.С. и DOG EAT DOG

19/10/2018

Утре (1. април, вторник) е последниот ден од промотивната акција за продажба на првиот контингент влезници за концертите на С.А.Р.С. и DOG EAT DOG во Скопје, кои само уште утре…

Read more...
РОЏЕР САНЧЕЗ доаѓа во Скопје со експлозивен хаус РОЏЕР САНЧЕЗ доаѓа во Скопје со експлозивен хаус

19/10/2018

Password Production и Octopussy Entertainment ви ја претставуваат сензационалната „Release Yourself“ вечер со настапот на амбасадорот на денс музиката и Греми наградуваниот продуцент и диџеј РОЏЕР САНЧЕЗ! Еден од најуспешните…

Read more...