News

Суперхикс со нов сингл насловен „Мајмуни“ Суперхикс со нов сингл насловен „Мајмуни“

16/07/2018

СУПЕРХИКС банда инструментале го објавија новиот сингл насловен „Мајмуни“ кој е дел од новиот материјал на групата и го најавува следното студиско издание на една од најактивните музички групи на македонската сцена, но…

Read more...
Нов сингл на FOOLISH GREEN Нов сингл на FOOLISH GREEN

16/07/2018

„Twelve“ е новиот сингл на групата Foolish Green. По издавањето на извонредниот деби албум „Escape“ од минатата година, бендот со овој сингл го најавува новиот материјал планиран да се појави…

Read more...
„Release Yourself“ забавата со РОЏЕР САНЧЕЗ се сели во „Метрополис Арена“ „Release Yourself“ забавата со РОЏЕР САНЧЕЗ се сели во „Метрополис Арена“

16/07/2018

Со цел да бидеме сигурни дека ништо нема да се испречи пред ветувањето дека настапот на РОЏЕР САНЧЕЗ ќе биде најдобрата забава која ќе ја одбележи концертната пролет оваа година,…

Read more...
TV RAGE предгрупа на DOG EAT DOG TV RAGE предгрупа на DOG EAT DOG

16/07/2018

TV RAGE македонскиот рок’ен’рол бенд кој го претставува нојз-панк звукот на младата и плодна кумановска сцена ќе настапи како предгрупа на концертот на DOG EAT DOG кој ќе се одржи…

Read more...
Промоција на ЦД изданието „The Best of СУПЕРХИКС“ Промоција на ЦД изданието „The Best of СУПЕРХИКС“

16/07/2018

Дружината на СУПЕРХИКС банда инструментале, подмладена, проширена и надградена, оваа година активно тргна во прослава на 20 години постоење на бендот. По тој повод, утре (вторник, 15. април) ќе биде…

Read more...
С.А.Р.С. и Тајзи подготвени за утрешниот концерт во Скопје С.А.Р.С. и Тајзи подготвени за утрешниот концерт во Скопје

16/07/2018

Утре (четврток, 10 април) во „Експо Центар“ во Скопје, еден од најбараните авторски бендови во регионот С.А.Р.С. ќе одржи голема концертна промоција на својот нов албум „Иконе Поп Културе“. Станува…

Read more...
CONQUERING LION со концерт во Скопје пред старт на европската турнеја CONQUERING LION со концерт во Скопје пред старт на европската турнеја

16/07/2018

По промоцијата на албумот „Revelation“ и прославата по повод 7 години постоење на бендот која се одржа изминатиот викенд во Тетово, групата CONQUERING LION во среда, 9 април ќе одржи…

Read more...