News

SKYRISE објавија нов сингл SKYRISE објавија нов сингл

27/04/2018

Младиот тетовски бенд „Скајрајз“ (Skyrise) го објави новиот сингл „We never say goodbye“. Ова е трет сингл од нивниот деби албум, насловен „To unknown“, кој пак ќе биде наскоро објавен.…

Read more...
Со секој билет за концертот на The Hidden Cameras подарок деби албумот на Tетовчаните Skyrise Со секој билет за концертот на The Hidden Cameras подарок деби албумот на Tетовчаните Skyrise

27/04/2018

Tаксират активностите оваа година започнуваат со промотивниот концерт на канаѓаните The Hidden Cameras на 01. октомври во киното Фросина во Младинскиот културен центар. Концертот ќе го отвори младата четворка од…

Read more...
Таксират 16 промо настан | концерт на The Hidden Cameras Таксират 16 промо настан | концерт на The Hidden Cameras

27/04/2018

Оваа година Таксират полни 16 години. Роденденот ќе го слави повеќе пати, со неколку промотивни настани и финална забава стандардно во декември. На 1. Октомври во киното Фросина во Младинскиот…

Read more...
BERNAYS PROPAGANDA, АРЕА и ДИВИЗИЈА на Д ФЕСТИВАЛ 2014 BERNAYS PROPAGANDA, АРЕА и ДИВИЗИЈА на Д ФЕСТИВАЛ 2014

27/04/2018

Денот Д за годинашното, четврто издание на уникатниот музички хепенинг Д ФЕСТИВАЛ е 26. јули (сабота), а на веќе традиционалната локација, паркинг Гранит во Дојран, нè очекува најпозитивната фестивалска сцена…

Read more...
VOCA PEOPLE сензационалната вонземјанска музичка комедија слетува во Охрид VOCA PEOPLE сензационалната вонземјанска музичка комедија слетува во Охрид

27/04/2018

Во рамки на програмата на Охридско Лето 2014, на 1. август на сцената на „Антички Театар“ во Охрид гостува „ВОКА ПИПЛ“ (The VOCA PEOPLE) – сензационалниот перформанс на музичката комедија…

Read more...
МАКСИМ МРВИЦА - маестралниот светски пијанист на Охридско Лето МАКСИМ МРВИЦА - маестралниот светски пијанист на Охридско Лето

27/04/2018

Најпродаваниот кросовер пијанист во светот на 26. јули прв пат пред македонската публика! Во рамки на годинешното издание на Охридско Лето, македонската публика за прв пат ќе има задоволство и…

Read more...