News

Паднаа Берлин и Прага Паднаа Берлин и Прага

20/10/2018

Со преполни клубови во Берлин и Прага, САРС викендов на својата мапа поставија уште два освоени градови. Белградскиот состав прво настапи во петокот (17-ти април) во берлинскиот клуб Би Нуу,…

Read more...
Македонските бендови растурија на Converse rubber tracks Македонските бендови растурија на Converse rubber tracks

20/10/2018

Сите 4 македонски состави кои влегоа во финалната фаза на регионалното натпреварување за млади и неафирмирани артисти, Converse rubber tracks - завршија како победници и ја освоија главната награда. Cloud…

Read more...
The Government - гости на концертот на Skyrise The Government - гости на концертот на Skyrise

20/10/2018

Битолскиот инди состав The Government ќе настапи како предгрупа на концертот на Skyrise во Младинскиот културен центар во Скопје. Датумот на концертот е променет, па така настапот на Skyrise е…

Read more...
Пролетта пристигна порано Пролетта пристигна порано

20/10/2018

С.А.Р.С. неодамна го објавија својот нов албум и веднаш пристигнаа првите реакции. Во целост ви ја пренесуваме првата рецензија на албумот "Пролече", која со висока осумка го поздравува последното издание…

Read more...
А ја кажем А, где је Америка! А ја кажем А, где је Америка!

20/10/2018

Пред точно 20-21 година, на свои 17-18 талкав по Белград и регионот на концерти. На еден од нив го забележав еден од идолите, Влада Дивљан. Морав да му пријдам, ама…

Read more...
Денес нова песна, наскоро и нов албум. Чујте ја "Вјеруј у мене" Денес нова песна, наскоро и нов албум. Чујте ја "Вјеруј у мене"

20/10/2018

  Може да се каже дека во последните неколку месеци околу Хладно Пиво владее атмосфера - затишје пред бура. Сега полека се наѕира и зошто: новите песни се напишани и…

Read more...
Спремајте музика! Спремајте музика!

20/10/2018

Сите кои беа во Соулматик на дискусијата на тема ` создади и снимај ` која ја водеше Пеце од Суперхикс, сигурни сме дека слушнаа една доста блиска приказна за бенд…

Read more...