News

ХП за спуштените фабрички рампи ХП за спуштените фабрички рампи

21/07/2018

Хладно Пиво го објавија спотот за песната "Фирма" од последниот албум "Дани затворених врата". Објаснувања не треба... песната и спотот зборуваат сами.

Read more...
Ајде на МЕНТ! Ајде на МЕНТ!

21/07/2018

Ако си соло артист или имаш бенд, одма кликај за повеќе. Имаш одлична можност директно да се претставиш пред стотици професионалци од европската музичка индустрија.   МЕНТ е 3-дневен настан…

Read more...
Сè е откачено после Put your hands up 4 Detroit Сè е откачено после Put your hands up 4 Detroit

21/07/2018

Се ближи број еден денс настанот за летово - Хајнекен Грин Бич Фестивал. Сè е подготвено за најголемата журка со Фед Ле Гранд на 31-ви јули на плажата Парк во…

Read more...
Дубиоза го рокнаа Гластонбери Дубиоза го рокнаа Гластонбери

21/07/2018

"Ги надминаа сите очекувања и го рокнаа Шангри Хел стејџот до даска," пишува Kaptin is dead за настапот на Дубиоза на Гластонбери, влијателен британски блогер, кој свирката на најомилените Босанци…

Read more...
Нова тура промо билети за Д Фестивал Нова тура промо билети за Д Фестивал

21/07/2018

Продолжува студентската акција "4 + 1" и во продажба оди нов контингент на карти за Д Фестивал по промотивна цена. Фул фестивалско искуство за 600 ден... Бонус, пред фестивалот ќе се…

Read more...
Ману Чао во Дојран! Ману Чао во Дојран!

21/07/2018

Ману Чао Ла Вентура на Д Фестивал во Дојран! Недела, 19-ти јули, паркинг Гранит. Запишете, заокружете, подвлечете, болдирајте го датумот... Дојран Нов, Дојран Стар, Ману Чао е цар. Револуционерниот музичар,…

Read more...
The Protagonist во живо на 103-ка The Protagonist во живо на 103-ка

21/07/2018

Емисијата "Ако никој не свири" во недела (24.05) ќе го угости еден од најпрогресивните активни состави во Македонија. Свирката почнува во 22 часот а фрекфенцијата е 103. Радио концертот на…

Read more...