News

РАСПРОДАДЕНИ се сите билети за Skye & Ross from MORCHEEBA РАСПРОДАДЕНИ се сите билети за Skye & Ross from MORCHEEBA

15/11/2018

Меѓу настаните кои ќе го одбележат 18-тото издание на ТАКСИРАТ Фестивал е и концертот на Skye & Ross - членовите на светски славниот бенд MORCHEEBA! Со својот најнов проект тие…

Read more...
Поради огромен интерес закажана е ВТОРА ИЗВЕДБА на Монти Пајтон Спамалот Поради огромен интерес закажана е ВТОРА ИЗВЕДБА на Монти Пајтон Спамалот

15/11/2018

По целосната распродажба на билетите за премиерната изведба на МОНТИ ПАЈТОН СПАМАЛОТ во Скопје и огромниот интерес на публиката, закажана е и ВТОРА ИЗВЕДБА на најпопуларниот бродвејски мјузикл! Во рамки…

Read more...
Мјузиклот Монти Пајтон Спамалот е ЦЕЛОСНО РАСПРОДАДЕН! Мјузиклот Монти Пајтон Спамалот е ЦЕЛОСНО РАСПРОДАДЕН!

15/11/2018

На помалку од 4 недели пред одржувањето, РАСПРОДАДЕНИ СЕ СИТЕ БИЛЕТИ за ексклузивната изведба на хит-мјузиклот МОНТИ ПАЈТОН СПАМАЛОТ во Скопје! Музичката комедија базирана на филмот „Монти Пајтон и Светиот Грал“…

Read more...
Таксиратирај и ти! Повик за волонтери на Таксират! Таксиратирај и ти! Повик за волонтери на Таксират!

15/11/2018

ТАКСИРАТ ги повикува сите млади луѓе кои сакаат да станат дел од тимот на ТАКСИРАТ ВОЛОНТЕРИ и да стекнат драгоцени искуства на фестивалот, да се пријават на конкурсот „Таксиратирај и…

Read more...
Нов ограничен број на партер и фан-пит билети за Жан-Мишел Жар Нов ограничен број на партер и фан-пит билети за Жан-Мишел Жар

15/11/2018

Радосна вест за сите фанови на Жан-Мишел Жар кои не успеаја да ги набават распродадените фан-пит и партер влезници: по огромниот број реакции од публиката и барања за овие билети…

Read more...
Распродадени се фан-пит и партер билетите за ЖАН-МИШЕЛ ЖАР! Распродадени се фан-пит и партер билетите за ЖАН-МИШЕЛ ЖАР!

15/11/2018

Остануваат уште безмалку 20 дена до одржувањето на концертот на легендарниот ЖАН-МИШЕЛ ЖАР во Скопје, а веќе е распродаден речиси 70% од вкупниот капацитет за овој ексклузивен настан на ТАКСИРАТ,…

Read more...
Победникот на ЛУЗЕР ФЕСТ ќе ја отвори главната вечер на ТАКСИРАТ Победникот на ЛУЗЕР ФЕСТ ќе ја отвори главната вечер на ТАКСИРАТ

15/11/2018

Конкурсот на ЛУЗЕР ФЕСТ продолжува до 23-ти октомври! Еден од омилените настани во рамки на ТАКСИРАТ, најдругарскиот и најпозитивниот ЛУЗЕР ФЕСТ според бројот на досега пристигнатите пријави за учество, годинава…

Read more...