News

На “Report” со High Control На “Report” со High Control

11/03/2011

По 18-месечната авантура во домашното студио бендот HIGH CONTROL конечно ќе го промовира својот нов албум Report во клубот Хавана во Скопје. Поминувајќи го патот од мала рокенрол атракција од…

Read more...
3, 2, 1… Ferry Corsten во Club Colosseum 3, 2, 1… Ferry Corsten во Club Colosseum

10/03/2011

Холандскиот транс диџеј FERRY CORSTEN, во моментов еден од ТОП 10 светските транс диџеи доаѓа во Скопје. Фери Корстен во последниве пет години е постојано во изборот за најдобар светски…

Read more...
Загреб гори! Загреб гори!

27/02/2011

Шестиот по ред INmusic фестивал кој ќе се одржи на 21. и 22. јуни годинава на веќе традиционалната локација – острово Јарун веќе најави три големи музички имиња што ќе…

Read more...
M.O.P – легендите доаѓаат! M.O.P – легендите доаѓаат!

22/02/2011

По феноменалните настапи на DJ Premier и Onyx на минатогодишниот Таксират, ќе угостиме уште едно големо име од златното доба на хип хопот – M.O.P. (Mash Out Posse). Password Production…

Read more...
Balkan happy tour Balkan happy tour

21/02/2011

Со нескриено задоволство најавуваме: во продукција на Password Manu Chao La ventura на десетдневна априлска балканска турнеа насловена како "Balkan Happy tour". Откако Македонија имаше ексклузивна прилика да ги види…

Read more...
Засвири на EXIT! Засвири на EXIT!

18/02/2011

WeShareMusic: ЗАПОЧНУВА PLAY @ EXIT НАТПРЕВАРОТ Како и секоја година, преку овој натпревар ги отвораме вратите за сите заинтересирани соло изведувачи, бендови и DJ-и на некоја од фестивалските бини. Натпреварот…

Read more...
Африканска конекција Африканска конекција

17/02/2011

Суперхикс со првиот ремикс на нивниот нов сингл Африка. Загребскиот рап бенд Connect е потписник на ремиксот на Африка, песна која пред само месец и половина ја имаше својата промоција…

Read more...